Wat als slaapexpert Steven Laureys zélf te maken krijgt met slaapdeprivatie?

zondag 21 mei 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

De week is halfweg en al 5 van de 11 deelnemers hebben de Special Forces-opleiding verlaten. De 6 overgebleven rekruten, Koen Wauters, Davy Parmentier, Laura Tesoro, Steven Laureys, Dirk Van Tichelt en Ann Wauters denken nog niet aan opgeven.

Voorlopig toch. Slaapdeprivatie doet immers stilaan zijn intrede. In de vierde aflevering van 'Special Forces: Wie Durft Wint', op maandag 22 mei, staat de rekruten niet alleen een loodzware vierde dag te wachten op fysiek en mentaal gebied. Ze maken ook kennis met het peer report: wie zijn volgens de rekruten de sterkste en zwakste schakel in het team?


Opdracht na opdracht vormen de deelnemers hoe langer hoe meer een hechte groep. Hopelijk nog voor lang, want in het peer report worden de rekruten verplicht om te antwoorden op vragen als: 'Wie is de sterkste van het team?', 'Wie is de zwakste schakel?' en 'Met wie zou je niet graag op opdracht gaan?'. Het peer report mist zijn effect niet: de vragenronde brengt verrassende resultaten aan het licht die de instructeurs moeten bespreken.

Slaapdeprivatie. Het was vroeger niet voor niets een marteltechniek. Het slaaptekort begint de rekruten parten te spelen en uitgerekend op dag 4 worden ze nog vroeger uit bed getild. Nummer 11, Steven Laureys, is zelf auteur van het ‘No-nonsense Slaapboek’. 'Dat gaat over het feit dat slaap verschrikkelijk belangrijk is. Dat we emotioneel labiel worden als we te weinig slapen. Slaapdeprivatie is een marteling. Voor mij is 7, 8 uur toch belangrijk voor mijn mentaal welzijn', aldus Steven Laureys. 7 uur zit er helaas verre van in in de Marokkaanse woestijn. De neuroloog ondervindt dan ook aan den lijve wat te weinig slaap met een mens doet. Hoe beleeft de slaapexpert bij uitstek de combinatie van honger, fysieke uitputting en veel te korte niet-kwalitatieve nachten?

Steven Laureys schreef tevens boeken over meditatie, maar wanneer hij tijdens een loodzware opdracht zorgt voor onrust en chaos in het team, confronteren de instructeurs nummer 11 met zijn chaotisch handelen. Doel? Voorkomen dat ergernissen de kop opsteken bij het team. De rekruten werken immers maar beter goed samen tijdens de 2 andere opdrachten: een 12 kilometer lange oriëntatietocht door de Marokkaanse woestijn en een koelbloedige rappel-afdaling van een steile bergwand.


'Special Forces: Wie Durft Wint', maandag 22 mei om 20.35 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:30
    Radio 2 aan zee
    12:00
    Zomerbeelden
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: #Weetikveel
  • 11:35
    Yetili vertelt
    11:45
    Casper en Emma
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:55
    Medisch Centrum West
  • 11:20
    Rich Kids Go Skint
    12:05
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:50
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:45
    Most Daring
  • 09:25
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 09:55
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    11:50
    Oogappels
  • 11:30
    FBI: International
    12:20
    NCIS
  • 10:50
    Geen uitzending
    11:50
    3rd Rock From the Sun
  • 11:35
    The Block Australia
    12:35
    Botched
  • 11:20
    Killer at the Crime Scene
    12:15
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:24
    Het perfecte terras
    11:55
    5-voor-12
  • 11:35
    Lekker Messy - Weekmenu
    12:25
    De Wereldkeuken
  • 11:25
    Death in Paradise
    12:30
    Hudson & Rex
  • 11:10
    Below Deck
    11:55
    Grey's Anatomy
  • 11:35
    NOS Journaal
    12:05
    NOS Tour de France 2026
  • 10:45
    De Ongelooflijke Podcast
    11:40
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
  • 11:35
    Zin in Zappelin
    11:55
    Het Zandkasteel