Masterclass van Mathias en Staf: zo bouw je een escape room!

zaterdag 21 januari 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

'Doe dit niet thuis!'. Net zoals de mooie kijkcijfers - Code van Coppens haalde gemiddeld 787.767 aantal kijkers, goed voor een marktaandeel van 39,6 % (VVA 19-54) - leek ook deze waarschuwing een constante in dit seizoen.

Maar er zijn ook heel veel experimenten die je wél gewoon thuis kan ondernemen. Nu het seizoen bijna ten einde is, geven Mathias en Staf hun geheimen prijs en tonen ze hoe je thuis zelf een escape room kan bouwen. Of op z’n minst hoe je de proeven in mekaar kan boksen. Hoe vernuftig de themakamers in 'Code van Coppens' week na week opnieuw lijken: Mathias en Staf tonen dat je met huis-, tuin- en keukenmiddelen al een heel eind komt.


Wie dus denkt dat de broers allerlei chemische stoffen lieten aanvoeren om hun soms breinbrekende opdrachten in mekaar te boksen, is eraan voor de moeite: een groot deel van hun benodigdheden kochten Mathias en Staf gewoon in de supermarkt. Met slaolie bijvoorbeeld kan je iets tevoorschijn laten komen, zo ontdekten (ex-)K3’tjes Hanne, Marthe en Klaasje de voorbije seizoenen. Hoe verander je water in wijn? Rodekoolsap does the trick, ondervonden Matteo Simoni en Bruno Vanden Broecke aan den lijve.

Eén van de proeven in de frituuraflevering enkele weken terug, zag er dan weer erg spectaculair uit, maar eigenlijk gebruikten Mathias en Staf gewoon waterparels om een item onzichtbaar te maken. Of hoe het zoveelste speelgoed ineens wel heel erg (wetenschappelijk) verantwoord werd.

Hoe kan je een geheime boodschap maken met cacao, een kaars en papier? Of met een restje afwasmiddel? Hoe zet je geluidsgolven om in muziek? En welk visueel hoogstandje kan je bekomen met een restje suikerspin?

Alles wat je vroeger niet wou weten van je fysica- en chemieleraar, hoor je op 22 januari met plezier van Mathias en Staf in de laatste aflevering van 'Code van Coppens'.


'Code van Coppens', zondag 22 januari om 20.35 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Flikken Maastricht
    06:00
    Mr. Magoo
  • 13:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    The Good Doctor
    02:40
    Geen uitzending
  • 15:15
    Achter gesloten deuren
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 14:45
    West Side Story
    09:05
    Geen uitzending
  • 15:35
    Most Daring
    07:00
    Willy
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 15:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 15:00
    Komen Eten bij De Zussen Coorevits
    02:10
    Geen uitzending
  • 14:50
    CIA
    02:20
    Geen uitzending
  • 15:25
    Pawn Stars
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    Gold Coast Ocean Rescue
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:00
    Spring Break Murders
    02:40
    FBI: International
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:34
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 15:05
    Open Vuur
    02:05
    Culinair Thailand
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    03:00
    Father Brown
  • 15:35
    Scrubs
    02:30
    Below Deck
  • 15:35
    NOS Journaal
    07:30
    Nederland in Beweging
  • 14:45
    NPO Doc
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 15:30
    Interstellar Ella
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal