Masterclass van Mathias en Staf: zo bouw je een escape room!

zaterdag 21 januari 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

'Doe dit niet thuis!'. Net zoals de mooie kijkcijfers - Code van Coppens haalde gemiddeld 787.767 aantal kijkers, goed voor een marktaandeel van 39,6 % (VVA 19-54) - leek ook deze waarschuwing een constante in dit seizoen.

Maar er zijn ook heel veel experimenten die je wél gewoon thuis kan ondernemen. Nu het seizoen bijna ten einde is, geven Mathias en Staf hun geheimen prijs en tonen ze hoe je thuis zelf een escape room kan bouwen. Of op z’n minst hoe je de proeven in mekaar kan boksen. Hoe vernuftig de themakamers in 'Code van Coppens' week na week opnieuw lijken: Mathias en Staf tonen dat je met huis-, tuin- en keukenmiddelen al een heel eind komt.


Wie dus denkt dat de broers allerlei chemische stoffen lieten aanvoeren om hun soms breinbrekende opdrachten in mekaar te boksen, is eraan voor de moeite: een groot deel van hun benodigdheden kochten Mathias en Staf gewoon in de supermarkt. Met slaolie bijvoorbeeld kan je iets tevoorschijn laten komen, zo ontdekten (ex-)K3’tjes Hanne, Marthe en Klaasje de voorbije seizoenen. Hoe verander je water in wijn? Rodekoolsap does the trick, ondervonden Matteo Simoni en Bruno Vanden Broecke aan den lijve.

Eén van de proeven in de frituuraflevering enkele weken terug, zag er dan weer erg spectaculair uit, maar eigenlijk gebruikten Mathias en Staf gewoon waterparels om een item onzichtbaar te maken. Of hoe het zoveelste speelgoed ineens wel heel erg (wetenschappelijk) verantwoord werd.

Hoe kan je een geheime boodschap maken met cacao, een kaars en papier? Of met een restje afwasmiddel? Hoe zet je geluidsgolven om in muziek? En welk visueel hoogstandje kan je bekomen met een restje suikerspin?

Alles wat je vroeger niet wou weten van je fysica- en chemieleraar, hoor je op 22 januari met plezier van Mathias en Staf in de laatste aflevering van 'Code van Coppens'.


'Code van Coppens', zondag 22 januari om 20.35 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.

'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Sporza: La Vuelta Femenina 2026
    17:35
    Sporza: volleybal
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:35
    The Office
  • 16:25
    De Marsupilami's
  • 16:30
    Sara
    17:05
    Ze Zeggen Dat
  • 15:50
    Achter gesloten deuren
    16:50
    De Pfaffs
  • 15:40
    The Karate Kid III
    17:40
    9-1-1
  • 16:30
    Cheers
    17:05
    24
  • 16:10
    Baywatch
    16:55
    Suits
  • 16:20
    Geen uitzending
    16:50
    Wat nu weer?
  • 16:05
    De Tafel van Tine
    17:10
    Huizenjagers
  • 16:15
    This Is Us
    17:05
    Sullivan's Crossing
  • 15:45
    Doom Patrol
    16:50
    Two and a Half Men
  • 16:20
    Het Blok
    17:15
    Love Triangle Australia
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:18
    Mijn tuin
    16:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 16:00
    Wordt aangekondigd
    16:35
    Meat Timon
  • 16:10
    Call the Midwife
    17:05
    Death in Paradise
  • 15:50
    The Secret Lives of Mormon Wives
    16:50
    Below Deck Mediterranean
  • 16:10
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:30
    Rail Away
    16:54
    Politieke Partijen
  • 16:30
    Olga da Polga
    16:40
    De Zoo