Masterclass van Mathias en Staf: zo bouw je een escape room!

zaterdag 21 januari 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

'Doe dit niet thuis!'. Net zoals de mooie kijkcijfers - Code van Coppens haalde gemiddeld 787.767 aantal kijkers, goed voor een marktaandeel van 39,6 % (VVA 19-54) - leek ook deze waarschuwing een constante in dit seizoen.

Maar er zijn ook heel veel experimenten die je wél gewoon thuis kan ondernemen. Nu het seizoen bijna ten einde is, geven Mathias en Staf hun geheimen prijs en tonen ze hoe je thuis zelf een escape room kan bouwen. Of op z’n minst hoe je de proeven in mekaar kan boksen. Hoe vernuftig de themakamers in 'Code van Coppens' week na week opnieuw lijken: Mathias en Staf tonen dat je met huis-, tuin- en keukenmiddelen al een heel eind komt.


Wie dus denkt dat de broers allerlei chemische stoffen lieten aanvoeren om hun soms breinbrekende opdrachten in mekaar te boksen, is eraan voor de moeite: een groot deel van hun benodigdheden kochten Mathias en Staf gewoon in de supermarkt. Met slaolie bijvoorbeeld kan je iets tevoorschijn laten komen, zo ontdekten (ex-)K3’tjes Hanne, Marthe en Klaasje de voorbije seizoenen. Hoe verander je water in wijn? Rodekoolsap does the trick, ondervonden Matteo Simoni en Bruno Vanden Broecke aan den lijve.

Eén van de proeven in de frituuraflevering enkele weken terug, zag er dan weer erg spectaculair uit, maar eigenlijk gebruikten Mathias en Staf gewoon waterparels om een item onzichtbaar te maken. Of hoe het zoveelste speelgoed ineens wel heel erg (wetenschappelijk) verantwoord werd.

Hoe kan je een geheime boodschap maken met cacao, een kaars en papier? Of met een restje afwasmiddel? Hoe zet je geluidsgolven om in muziek? En welk visueel hoogstandje kan je bekomen met een restje suikerspin?

Alles wat je vroeger niet wou weten van je fysica- en chemieleraar, hoor je op 22 januari met plezier van Mathias en Staf in de laatste aflevering van 'Code van Coppens'.


'Code van Coppens', zondag 22 januari om 20.35 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.

'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    Zomerbeelden
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: #Weetikveel
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:05
    Karrewiet met VGT
    12:15
    Wannabe's
  • 11:40
    Suzan & Freek: We Vieren Het Leven
    13:00
    VTM Nieuws
  • 11:40
    Gladiators
    12:45
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:00
    Community
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:05
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:50
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 11:45
    Oogappels
    12:40
    Lang Leve de Liefde
  • 11:35
    FBI: International
    12:25
    NCIS
  • 12:00
    The Neighborhood
    12:55
    Storage Wars
  • 11:00
    The Block Australia
    12:25
    Better Date Than Never
  • 11:45
    Ctrl+Alt+Desire
    13:30
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:00
    Het appartement
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:10
    Open Vuur
    12:50
    Sarah's Sweet Table
  • 11:45
    Death in Paradise
    12:45
    Father Brown
  • 12:05
    Grey's Anatomy
  • 12:00
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:00
    NOS Journaal
    12:15
    Kook mee met MAX
  • 12:10
    Pipi, Pupu & Rosemarie
    12:20
    Tip de Muis