'20 jaar vtm': Luc Philips schittert opnieuw als 'Bompa'

'Vtm sinds 1989' brengt vanaf maandag 2 februari in de namiddag enkele toppers van weleer. Naast de beste reportages uit 'Jambers' staat ook 'Bompa' terug op het menu. De Vlaamse komische reeks met Luc Philips als 'Bompa' gooide in de beginjaren hoge ogen bij vtm.
'Den Bompa, diejen ouwe Bompa, allez, wa vangde d'ermee oân? Den Bompa, diejen ouwe Bompa, loât die gerust z'n gange goân!' De begintune van 'Den Bompa', gezongen door de Strangers, klonk in de beginjaren van vtm massaal in de Vlaamse huiskamers. De serie met Luc Philips in de hoofdrol was één van de kijkcijfertoppers van vtm.
Vanaf maandag 2 februari herhaalt vtm het eerste seizoen van 'Bompa', telkens om 14.35 uur.
Met : Luc Philips (Bompa), Ivo Pauwels (Roger), Jane Peter (Josée), Linda De Ridder (Sonja), Ruud De Ridder (Leo), Liliane Raymaekers (Frieda), e.a.
Aflevering 1: Bompa wordt een dagje ouder. Zijn kinderen vinden dat hij niet langer alleen mag blijven en houden een familieraad.
Aflevering 2: De familieraad is geen succes geworden. Paul en Josée zijn boos naar huis teruggekeerd en ten huize Roger Vleugels is de sfeer ook ver zoek. Frieda denkt er niet aan Bompa te laten inwonen, terwijl zowel haar man Roger als haar zoon Leo dat wel de beste oplossing vinden. Frieda stelt hen voor de keuze: Bompa erin, zij eruit.
Aflevering 3: Frieda heeft haar koffers gepakt en is met de auto van Roger vertrokken. Bompa komt op bezoek en beseft helemaal niet dat zijn verhuis een familieruzie heeft ontketend. Hij wil het liefst bij Roger inwonen, want in de stad valt meer te beleven van in de sjieke villawijk van zijn andere zoon.
Aflevering 4: Bompa verneemt dat Frieda’s afwezigheid alles met zijn komst te maken heeft. Hij wil zich dan ook extra verdienstelijk maken door mee voor het huishouden te zorgen. Hij neemt de keuken voor zijn rekening. Frieda neemt contact op, maar weigert nog altijd naar het echtelijke huis terug te keren.
Aflevering 5: In Zoersel, in de koude weekendbungalow komt Frieda tot de conclusie dat ze verkeerd gehandeld heeft. Ze pakt haar spulletjes weer in en keert naar huis terug. Ondertussen maakt Bompa kennis met Sonja, de vriendin van Leo. Het klikt meteen tussen hen. Samen knappen ze de huiselijke karweien op en gaan ze winkelen in de supermarkt. Wanneer Frieda thuiskomt wordt ze onmiddellijk door buurvrouw Nicole opgevangen. Deze vertelt over het jonge meisje dat Bompa in de woning heeft binnengeloodst.
'vtm sinds 1989: Bompa', vanaf maandag 2 februari om 14.35 uur op vtm.
Word 'fan' van TV-Visie op Facebook
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: 20 jaar vtm
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Zapp Zomerfeest keert terug met indrukwekkende line-up
- Ketnet lanceert 'No Yap!' onderzoeksmagazine voor én door kinderen
- Kijkcijfers: 29, 30 en 31 mei 2026
- Birgit Van Mol opent 'Telefacts Zomer' met Michael Jackson en een blik in de illegale steroïdenwereld
- VRT trapt sportzomer 2026 af met WK voetbal, Tour de France en vernieuwde Sporza-look
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- Cathérine Moerkerke duikt in de wereld van protestsongs met ‘Sunday Bloody Sunday’ bij Willy
- Nostalgie Plus katapulteert Vlaanderen een hele maand lang terug naar de seventies
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp'
Kijktip van de dag

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.
'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.
































