Artiesten brengen ode aan 40 jaar Clouseau in 'Liefde voor Muziek'

maandag 1 april 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

Ze waren al te zien in het legendarische seizoen met het hoverboard en de bottle flip, maar nu zijn Koen en Kris Wauters klaar om zich een tweede keer te laten verrassen in 'Liefde voor Muziek'.

Op dinsdag 2 april staan de songs van Clouseau centraal. Met 40 muzikale jaren op de teller hoeft het niet te verbazen dat de broers door hun collega’s bestempeld worden als 'legendarisch', 'iconen' of 'een instituut'. Ze grasduinden in het meest uitgebreide repertoire van dit seizoen en doen hun eigen ding met de allergrootste hits en één verborgen parel uit de Clouseau-geschiedenis.


Die verborgen parel komt van Koens poulain Laura Tesoro. Zij koos voor Stil, een song van de meest recente Clouseau-plaat. ''Wist ik veel dat stil zo stil kon zijn': wat een zin', beschrijft Laura. 'Ik denk dat ik dit de mooiste Clouseau-tekst vind die ik ooit heb gelezen.' Haar straffe versie maakt Koen letterlijk stil. 'Dit nummer vertegenwoordigt een jaar uit mijn leven', vertelt Koen. 'Ik ben gescheiden, je zit thuis in een groot huis en de allereerste keer dat de kinderen bij Valerie waren, dat is akelig. Ik dacht toen letterlijk: ik wist niet dat stil zo stil kon zijn. Jouw ouders zijn ook uit elkaar, jij hebt het van de andere kant gezien.'


Even stil wordt het tijdens de song van K3: Vanbinnen. 'De originele boodschap is er één die wij als K3 supercool vinden: over jezelf zijn, dat iedereen mooi is op zijn manier. Daar zijn we afgebleven. Wij zijn voor een ander verhaal gegaan', vertelt Hanne. 'Wij hebben het letterlijk genomen, dat diep vanbinnen nog altijd de mensen zitten die we ooit verloren zijn. Voor hen zingen we nu dit liedje', vult Marthe aan. Jasper raakt op zijn beurt een gevoelige snaar met Domino, waarin hij zijn loepzuivere stem extra in de verf zet met een stukje klassieke 'Mozart en zo'. Suzan & Freek gaan voor een hit die ook in Nederland een klassieker werd en daar als enige Clouseau-song ooit op nummer 1 stond: Passie.

Het contrast met Regi kan niet groter zijn. Hij neemt Ik Wil Niet Dat Je Weggaat onder handen en doet dat zoals het hem betaamt: met een '100% volle gas Regi'-versie die Koen en Kris uit hun zetel blaast. 'Ik ben in shock! Ik ben gewoon in shock! Ik wist niet dat dit kon', reageert Kris met open mond. Ook Tourist LeMC stapt af van het origineel en maakt een vette hiphop-song van Brommer. Johannes liet zich bij zijn keuze voor Oker inspireren door zijn vriendin en de Gorki-sound die hij in het nummer hoort. Stan ging op zoek naar een lied 'over respect en hoeveel mooier de wereld zou zijn als we wat liever en verdraagzamer tegen elkaar zouden zijn'. Hij vond dat in De Tegenpartij. 'Het nummer begint met één bepaalde noot, die is genoeg gespeeld en die gaan we niet doen. Al de rest wel', teast Stan, die volgens Jasper uitpakt met U2-vibes.

Koen en Kris sluiten de avond in schoonheid af met hun 'Liefde voor Muziek'-klassieker 'Ik Wil Je Terug'.

'Liefde voor Muziek', dinsdag 2 april om 20.40 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.

'De Box', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:05
    Ik vraag het aan
    00:09
    Eurodreams
  • 23:00
    90 minutes
    01:00
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:05
    Winter Vol Liefde
    00:15
    Gooische Vrouwen
  • 23:15
    9-1-1
    00:05
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 23:10
    A Day to Die
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 23:55
    Mee met de Flikken
    00:45
    24
  • 23:25
    ER
    00:10
    Suits
  • 23:50
    Nonkel Jef
    00:15
    Are You Being Served?
  • 23:55
    Komen Eten
    01:00
    De Tafel van Gert
  • 23:40
    Friends
    00:10
    New Girl
  • 23:20
    The Winter King
    00:25
    The Paddock
  • 23:30
    A Place in the Sun
    00:35
    Love Island UK
  • 23:55
    Family Law
    00:40
    Big Sky
  • 23:49
    Z-Beurs
    00:21
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 00:00
    Oh What A Night
    00:25
    Roger
  • 23:35
    Bon Appetit
    00:35
    Chris Cooks Cymru
  • 00:00
    Marie Antoinette
    00:55
    Darby and Joan
  • 23:20
    Hudson & Rex
    00:15
    The Resident
  • 23:50
    Eva
    00:40
    NOS Journaal Laat
  • 23:40
    Pauscast
    00:05
    De Nachtzoen
  • 00:00
    De slimste mens
    00:40
    Van Roosmalen & Groenteman