Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

maandag 19 september 2022

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.

Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.


Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.

Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.

Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'

'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Op het sterfbed van zijn vader krijgt Placide Smellekens de raad om snel te trouwen en kinderen te krijgen. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan voor Placide, aangezien hij niet moeders mooiste is en enkel op beeldschone vrouwen valt. Wanneer Placide toevallig op de reclameadvertentie voor een modebedrijf belandt, ontstaat er een hype rond zijn persoon. Hij krijgt een contract aangeboden en wordt verliefd op Sarah, de knappe secretaresse. Met de hulp van zijn broer Azère zet Placide alles op alles om haar hart te veroveren.

'Koko Flanel', film uit 1990 met oa. Urbanus, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:20
    De Raad van Soekie
    02:20
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een feestdag
  • 08:00
    Waiko
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:00
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    01:30
    Geen uitzending
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    00:30
    Anoniem
  • 07:00
    Willy
    00:20
    Police Interceptors
  • 07:00
    A Fabled Holiday
    01:35
    Joe
  • 06:00
    Joe
    01:00
    Binnenstebuiten
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:00
    De Tafel van Ruben
  • 08:05
    Modern Family
    01:05
    NCIS: Hawaii
  • 07:45
    Hawaii Five-0
    01:15
    The Paddock
  • 07:50
    Property Brothers
    01:40
    A Place in the Sun
  • 08:10
    World's Most Evil Killers
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:13
    De perfecte oprit
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    KLAAR IN 20 minuten
    01:10
    Meat Timon
  • 07:40
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    03:10
    Murdoch Mysteries
  • 07:40
    Below Deck Down Under
    01:10
    NCIS: Los Angeles
  • 08:10
    Goedemorgen Nederland
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    01:25
    Nieuwsuur
  • 08:20
    Rubble & Crew
    01:40
    De Uitsmijters