Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

maandag 19 september 2022

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.

Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.


Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.

Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.

Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'

'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Sergio in Italië: Marco 2026' (VTM GO+)

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.

'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:45
    Sporza: Waalse Pijl
    18:04
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:45
    Yetili vertelt
    14:54
    Rintje
  • 14:20
    Wittekerke
    15:25
    The Good Doctor
  • 14:10
    Urk!
    14:55
    Een Eigen Huis
  • 14:35
    Bel-Air
    15:35
    The Goldbergs
  • 14:30
    Baywatch Hawaii
    16:25
    Cheers
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:15
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:05
    Komen Eten
    14:50
    Bake Off Vlaanderen
  • 14:30
    Matlock
    16:15
    This Is Us
  • 14:10
    The First 48
    14:55
    Seal Team
  • 14:45
    Toasted on wheels!
    15:05
    Paris in Love
  • 14:35
    Snapped
    15:25
    Killer Couples
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:35
    Hobbyklus
    14:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:35
    Lekker Lang Leven
    14:55
    Chris Cooks Cymru
  • 14:10
    The Chelsea Detective
    15:10
    Murdoch Mysteries
  • 13:55
    NCIS
    14:50
    Below Deck
  • 14:45
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:15
    Kunststof
    15:15
    Nu te Zien!
  • 14:45
    De Smurfen
    15:00
    Splat & Seymour