Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

maandag 19 september 2022

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.

Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.


Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.

Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.

Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'

'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Real Housewives of Antwerp' (Play)

De dames blikken samen met Jani Kazaltzis terug op een bewogen seizoen vol glamour, vriendschap en drama.

'The Real Housewives of Antwerp', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:55
    Daar zijn beelden van
    21:40
    Van Vlees en Bloed
  • 21:10
    Black sands
    22:00
    Girls girls girls
  • 20:20
    Sporza: Hockey League Mannen
    22:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:30
    The Floor
    21:55
    Gooische Vrouwen
  • 20:30
    A Haunting in Venice
    22:30
    Hollow Man
  • 20:25
    Cocaine Bear
    22:20
    Your Highness
  • 20:45
    Police Interceptors
    22:30
    Out of Death
  • 20:35
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 20:55
    Nonkel Jef
    22:15
    De Planckaerts
  • 21:00
    Blind Gekocht
    22:10
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 21:10
    NCIS
    22:50
    Criminal Minds
  • 19:55
    Jumper
    21:40
    Formule 1
  • 20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
    22:45
    Paradise Hotel
  • 20:30
    Murder 360
    22:10
    A Home Built With Blood
  • 20:28
    Trends Talk
    00:02
    Herhalingslus
  • 21:13
    Publireportage
    22:00
    Classics 55
  • 20:40
    Vanavond bij ons
    21:15
    Meat Timon
  • 21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    The Grand Budapest Hotel
    21:50
    Bob's Burgers
  • 20:30
    The Connection
    21:30
    Even tot hier
  • 20:25
    William en Kate: hun sprookjeshuwelijk
    21:25
    De Bibliotheek
  • 20:30
    Trigger Point
    22:00
    Triangle of Sadness