Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.
Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.
Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.
Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.
Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'
'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Slimste Mens ter Wereld’ lost laatste mysterie op: Erik Van Looy verklapt 38ste deelnemer
- Nieuw seizoen van 'Mystery At Blind Frog Ranch' op Discovery
- Nieuw seizoen van 'Skin A&E' te zien op TLC
- Jesse Klaver, Britt Dekker en John de Bever te gast in 'Vier Linkerhanden' met Wilfred Genee
- Roxeanne Hazes, Nick Schilder, Jim Bakkum, Diggy Dex en Zoë Livay in eerste editie van 'Nationale Lichtjesavond'
- In november is er nog meer om naar uit te kijken op Cartoon Network
- In november is er nog meer om naar uit te kijken op Cartoon Network
- Ontdek wat National Geographic te bieden heeft in november
- Dit zijn de highlights op Pickx+ in november
- Magische feestdagen met 'Ramons Zoete Keuken' op 24Kitchen
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'?
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































