Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

maandag 19 september 2022

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.

Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.


Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.

Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.

Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'

'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Liveverslag van Frankrijk - België, de vierde wedstrijd van de Rode Duivels in groep 1 van Divisie A van de UEFA Nations League, vanuit het Stade de France in Parijs, Frankrijk.

'UEFA Nations League: Frankrijk-België', om 20.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    Is 't gelukt?
  • 22:20
    De ideale wereld
    23:02
    Het weer
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:25
    UEFA Nations League
    23:25
    Telefacts
  • 22:25
    The Equalizer
    23:20
    9-1-1
  • 22:40
    Speed Kills
    00:40
    The Big Bang Theory
  • 22:35
    Police Interceptors
    23:30
    Police Interceptors: Pursuit and Capture
  • 22:10
    Christmas Scavenger Hunt
    23:45
    One Royal Holiday
  • 22:30
    Cheers
    23:05
    Slisse & Cesar
  • 22:35
    Putain
    23:45
    Axel Terug Naar Amerika
  • 20:35
    Thelma & Louise
    23:05
    Friends
  • 22:55
    The Ark
    23:55
    Hawaii Five-0
  • 22:45
    Huizenjagers
    23:45
    Love It or List It
  • 22:20
    Without a Trace
    23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:58
    Z-Beurs
    23:08
    Vodcast WOW Money Talks
  • 22:48
    Kan ik het ook?
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:00
    Winterse Kost
    23:20
    Indian Summer
  • 22:00
    Inspector George Gently
    23:45
    Rebus
  • 22:25
    NCIS
    00:20
    NCIS: Los Angeles
  • 22:25
    Pauw & De Wit
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 22:45
    Het Uur van de Wolf Kort: Giovanni / Carmen
    23:25
    Pauscast
  • 22:20
    PowNed of View
    23:10
    Reizen Waes