Kanaal Z lanceert met 'Z-EdTec' tiendelige reeks over educatieve technologie

maandag 19 september 2022

In de nieuwe, tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z elke eerste woensdag van de maand de Belgische EdTech-sector. Die sluit aan bij de digitalisering van onderwijs- en opleidingsvormen.

Kanaal Z brengt onderzoekers, scholen en bedrijven samen om de trends en evoluties in de sector te bespreken en het belang van cocreatie toe te lichten. De reeks loopt in samenwerking met <edtech/station> en Agoria, de werkgeversorganisatie voor technologiebedrijven.


Heel wat onderwijs- en opleidingsvormen zijn vandaag digitaal. Leerkrachten en leerlingen vinden meer dan ooit de weg naar digitale lespakketten, maar ook in de bedrijfscontext wordt bij opleidingen en bijscholingen almaar meer gebruik gemaakt van digitale technologieën. Hybride leren en mobile learning raken dus steeds beter ingeburgerd en de ontwikkeling van deze educatieve technologieën biedt heel wat kansen voor de economie. De EdTech-sector groeit dan ook wereldwijd. Met zijn academische knowhow en dankzij sterke impulsen vanuit het bedrijfsleven wil ons land dit momentum aangrijpen om internationaal mee te spelen op het vlak van technologische innovatie voor onderwijs en opleiding.

Om het EdTech-ecosysteem in België te ondersteunen werd in mei van dit jaar de hub <edtech/station> opgericht, met Kortrijk als thuisbasis. Hier krijgen onderzoekers, scholen en bedrijven de ruimte om te experimenteren en samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën.

Alex Coene, Netmananger Kanaal Z: 'In de nieuwe tiendelige reeks 'Z-EdTech' belicht Kanaal Z de sterktes van dit Belgische ecosysteem. We tonen waartoe onze bedrijven vandaag al in staat zijn, hoe enkele disruptieve spelers met hun technologie de markt veroveren, maar ook waar er nog kansen liggen.'

'Z-Edtech', elke eerste woensdag van de maand, tien maanden lang op Kanaal Z, in samenwerking met <edtech/station> en Agoria.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:25
    Dwars door de Lage landen
    16:10
    Dagelijkse kost
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:50
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:45
    The Voice van Vlaanderen
    17:35
    The Voice Comeback Stage
  • 15:25
    Caught in His Web
    17:05
    Interrogation Raw
  • 15:25
    Everest
    17:25
    S.W.A.T.
  • 15:35
    Baywatch Hawaii
    17:15
    Police Interceptors
  • 15:30
    Murder in a Small Town
    16:40
    Alert: Missing Persons Unit
  • 15:50
    Joe
    16:20
    Geen uitzending
  • 15:30
    Huizenjagers
    19:00
    Brieven aan Samson
  • 15:50
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 15:05
    Pawn Stars
    15:55
    Two and a Half Men
  • 15:25
    A Place in the Sun
    16:15
    Chateau Meiland
  • 15:05
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 15:48
    City Reports
    16:03
    Business Branding
  • 15:47
    Het zelfbouwhuis
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:50
    Foodies & The City
    16:20
    Open Vuur
  • 15:00
    Beyond Paradise
    16:00
    Father Brown
  • 15:20
    Station 19
    17:10
    White Collar
  • 15:25
    Over Mijn Lijk
    16:20
    Heel Holland Bakt Elke Dag
  • 15:30
    Fryslân Dok
    16:00
    Pauscast
  • 15:30
    De Schatkist van Tobi
    17:00
    Checkpoint