Maandag in 'Het Scheldepeloton': Ikke were

zondag 19 september 2021

Kurt Hovelijnck is van jongs af aan gebeten door de fiets. Maar hij is ook een grote pechvogel: zijn stoten en valpartijen zijn legendarisch. Het levert hem bij zijn vrienden de bijnaam 'Ikke Were' op.

Zijn grootste kwaliteit is dat hij door een muur kan gaan. Hij werkt zich uit de naad bij Topsport-Vlaanderen en wordt zo opgemerkt door de ploeg van zijn dromen, Quick-Step. Hij tekent een contract en zit op een roze wolk.


Maar al snel in het seizoen loopt het helemaal mis. Op trainingstocht met zijn (ploeg)maat Wouter Weylandt gaat hij overkop en landt zonder helm met het hoofd eerst op het asfalt van het jaagpad langs de Schelde. 19 dagen lang ligt Kurt in coma met een schedelfractuur. Wanneer hij wakker wordt is zijn eerste vraag wanneer hij terug zal kunnen fietsen. Het antwoord van de chirurg is snoeihard: 'jij zal nooit meer kunnen fietsen.'

Maar dan kennen ze Kurt nog niet. Tijdens zijn revalidatie gaat hij keer op keer door de muur, met maar één doel: in december terug op stage kunnen gaan met Quick-Step. Niemand die er een cent voor geeft, maar Kurt slaagt waar eenieder zou falen. Aan het begin van het volgende seizoen is Kurt weer wielrenner. Maar bij zijn ploeg slaat de twijfel toe: kan Kurt nog wel de wielrenner worden van voor zijn val? En valt hij niet vaker dan vroeger? Aan het einde van het seizoen krijgt Kurt geen nieuw contract. Hij is in alle staten.

Ook Wouter Weylandt heeft het moeilijk na Kurts zware val. Daar, op het jaagpad langs de Schelde, heeft Wouter de dood in de ogen gekeken. Wouter krijgt schrik op de fiets, zit niet goed in zijn vel. Hij valt in koers, knijpt de remmen dicht, wint niet meer en verliest de lust in het leven. Het levert hem felle kritiek op van grote baas Lefevere. Wouter kan er niet mee lachen en wil antwoorden met de pedalen. In de Ronde van Italië denkt hij maar aan één ding: ik wil hier een rit winnen.

Met getuigenissen van: Iljo Keisse, Bert De Backer, Kurt Hovelijnck, Marie-Lou Heynderickx (echtgenote van Kurt), Tom Boonen (ploegmaat van Kurt en Wouter), Patrick Lefevere (ploegmanager), Yvan Vanmol (ploegdokter), Rik Van Slycke (ploegleider), Frank Wezenbeek (kinesist), Eric Weylandt (vader van Wouter), Nele Bral (moeder van Wouter), Elke Weylandt (zus van Wouter), An-Sophie De Graeve (partner van Wouter), An-Sofie Zenner (echtgenote van Iljo), Ruth Verrelst (echtgenote van Bert).

'Het Scheldepeloton', maandag 20 september om 21.20 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Over 5 Jaar' - Bart De Wever (VRT 1)

Hoe denk je dat de wereld én je eigen leven eruit zullen zien over vijf jaar? Een prikkelende vraag die Wim De Vilder in 2020 stelde aan negen bekende landgenoten. In deze aflevering blikken premier Bart De Wever, regisseur Adil El Arbi en nationaal drugscommissaris Ine Van Wymersch terug op hun uitspraken van vijf jaar geleden.

'Over 5 Jaar', om 21.25 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    01:00
    Het weer (laat)
  • 00:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:15
    Geen uitzending
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 03:00
    Geen uitzending
    00:10
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    JOE XMAS
    05:40
    Operation Nutcracker
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 02:50
    Geen uitzending
    01:20
    New Amsterdam
  • 03:10
    Geen uitzending
    01:35
    Ice Vikings
  • 03:15
    Love Island UK
    02:00
    Geen uitzending
  • 02:25
    Geen uitzending
    01:10
    My Life is Murder
  • 02:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:38
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:30
    De Chalet aan de Semois
    01:45
    Winterse Kost
  • 03:30
    Spent
    01:45
    Inside Man
  • 03:25
    Lie to Me
    03:25
    The Resident
  • 03:20
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 02:15
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:35
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:30
    Top 2000 Quiz