Maandag in 'Het Scheldepeloton': Ikke were

zondag 19 september 2021

Kurt Hovelijnck is van jongs af aan gebeten door de fiets. Maar hij is ook een grote pechvogel: zijn stoten en valpartijen zijn legendarisch. Het levert hem bij zijn vrienden de bijnaam 'Ikke Were' op.

Zijn grootste kwaliteit is dat hij door een muur kan gaan. Hij werkt zich uit de naad bij Topsport-Vlaanderen en wordt zo opgemerkt door de ploeg van zijn dromen, Quick-Step. Hij tekent een contract en zit op een roze wolk.


Maar al snel in het seizoen loopt het helemaal mis. Op trainingstocht met zijn (ploeg)maat Wouter Weylandt gaat hij overkop en landt zonder helm met het hoofd eerst op het asfalt van het jaagpad langs de Schelde. 19 dagen lang ligt Kurt in coma met een schedelfractuur. Wanneer hij wakker wordt is zijn eerste vraag wanneer hij terug zal kunnen fietsen. Het antwoord van de chirurg is snoeihard: 'jij zal nooit meer kunnen fietsen.'

Maar dan kennen ze Kurt nog niet. Tijdens zijn revalidatie gaat hij keer op keer door de muur, met maar één doel: in december terug op stage kunnen gaan met Quick-Step. Niemand die er een cent voor geeft, maar Kurt slaagt waar eenieder zou falen. Aan het begin van het volgende seizoen is Kurt weer wielrenner. Maar bij zijn ploeg slaat de twijfel toe: kan Kurt nog wel de wielrenner worden van voor zijn val? En valt hij niet vaker dan vroeger? Aan het einde van het seizoen krijgt Kurt geen nieuw contract. Hij is in alle staten.

Ook Wouter Weylandt heeft het moeilijk na Kurts zware val. Daar, op het jaagpad langs de Schelde, heeft Wouter de dood in de ogen gekeken. Wouter krijgt schrik op de fiets, zit niet goed in zijn vel. Hij valt in koers, knijpt de remmen dicht, wint niet meer en verliest de lust in het leven. Het levert hem felle kritiek op van grote baas Lefevere. Wouter kan er niet mee lachen en wil antwoorden met de pedalen. In de Ronde van Italië denkt hij maar aan één ding: ik wil hier een rit winnen.

Met getuigenissen van: Iljo Keisse, Bert De Backer, Kurt Hovelijnck, Marie-Lou Heynderickx (echtgenote van Kurt), Tom Boonen (ploegmaat van Kurt en Wouter), Patrick Lefevere (ploegmanager), Yvan Vanmol (ploegdokter), Rik Van Slycke (ploegleider), Frank Wezenbeek (kinesist), Eric Weylandt (vader van Wouter), Nele Bral (moeder van Wouter), Elke Weylandt (zus van Wouter), An-Sophie De Graeve (partner van Wouter), An-Sofie Zenner (echtgenote van Iljo), Ruth Verrelst (echtgenote van Bert).

'Het Scheldepeloton', maandag 20 september om 21.20 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.

'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:55
    Flikken Maastricht
    15:45
    Chateau Planckaert
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:54
    Rintje
    15:00
    Cirkelhoek
  • 14:15
    Wittekerke
    15:10
    The Good Doctor
  • 14:50
    Project Runway
    15:45
    Achter gesloten deuren
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:05
    The Goldbergs
  • 14:50
    All New Traffic Cops
    16:35
    Cheers
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 14:50
    De Grannies van Amsterdam
    15:25
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 14:30
    Marley & Me
    16:25
    This Is Us
  • 14:30
    UFO Cowboys
    16:50
    Two and a Half Men
  • 14:50
    Murder: First on Scene
    15:20
    Property Brothers
  • 14:55
    The First 48
    15:45
    Death Row Confidential: Secrets of a Serial Killer
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:55
    Zo doe je het!
    15:00
    Vitamine 55
  • 14:40
    Foodies & The City
    15:15
    Apero - Dining
  • 13:25
    Agatha Christie's Marple
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 14:40
    NOS Journaal
    15:55
    The Great British Bake Off
  • 14:50
    Andere Tijden Kort
    15:15
    2 Meter Sessies
  • 14:50
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    15:05
    Bollie & Billie