'Telefacts Zomer' op de Miss Amazing verkiezing

maandag 19 augustus 2019

'Telefacts Zomer' gaat op dinsdag 20 augustus achter de schermen bij de Miss Amazing-verkiezing. Geen typische schoonheidswedstrijd, maar een wedstrijd voor meisjes en vrouwen met een verstandelijke beperking.

Anders dan bij een gewone verkiezing telt niet het uiterlijk, maar de vaardigheden van de dames. Miss Amazing draait onder meer om zelfvertrouwen krijgen. Organisatrice Jordan Somer: 'Optreden op het podium werkt ongelooflijk therapeutisch, vooral voor meisjes en vrouwen met autisme. Eén-op-één kunnen ze zich niet goed uitdrukken, maar als ze optreden of een gedicht voordragen, kunnen ze zich uitdrukken op een manier die je niet vaak ziet in privégesprekken.'


We maken kennis met Abigail Manery, 17 jaar en een leerlinge in het vijfde middelbaar. Abigail heeft een ontwikkelingsachterstand en een cognitieve stoornis. Ze voelt zich vaak heel onzeker en heeft weinig zelfvertrouwen. Ook wordt ze gepest op school. Abigail hoopt door haar deelname nieuwe vrienden te maken: 'Het is moeilijk om bevriend te zijn met mensen die anders zijn. Ze snappen immers niet altijd wat je zegt. Ik ben heel vaak alleen, word niet uitgenodigd op feestjes en kan geen leuke dingen doen met vrienden.' Voor Abigail is de Miss Amazing-verkiezing een nieuw begin. We zien het meisje openbloeien en zijn getuige van een nieuwe vriendschap.

'Telefacts Zomer', dinsdag 20 augustus om 22.45 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Na veertien jaar wordt psychopaat Max Cady vrijgelaten. Hij heeft vanaf nu één doel: zich wreken op zijn advocaat Sam Bowden, die volgens hem verantwoordelijk is voor zijn lange verblijf in de gevangenis. Bowden heeft tijdens het proces immers belangrijke gegevens verzwegen over het meisje dat door Cady verkracht werd. De psychopaat begint de familie Bowden te treiteren en te pesten.

'Cape Fear', film uit 1991 met oa. Robert De Niro, om 23.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:07
    Coop Troep
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2 Zomerweekend
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 06:05
    Bumba
    04:55
    Geen uitzending
  • 06:05
    Tip de Muis
    02:05
    Geen uitzending
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:10
    Horrorhuurders & Huisjesmelkers
  • 06:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:40
    The Rookie
    02:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    Most Outrageous Crimes
  • 05:50
    De Gezonde Goesting
    02:30
    Murder: First on Scene
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:50
    Without a Trace
  • 04:57
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:55
    De perfecte badkamer
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:00
    De Garde van Gert
    02:15
    De Zomerkeuken
  • 06:00
    All Creatures Great and Small
    02:20
    London Kills
  • 06:00
    Below Deck
    02:25
    Below Deck Sailing Yacht
  • 06:00
    Nederland in Beweging
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:05
    Lief Monster
    06:01
    Timmy tijd