'Alloo bij de Wegpolitie' stuit op onverwachte lading

woensdag 16 september 2020

Donderdag 17 september rijdt Luk Alloo onder andere mee met een anoniem politievoertuig en betrapt hij samen met de agenten enkele hardleerse chauffeurs in een nieuwe aflevering van 'Alloo bij de Wegpolitie'.

Tijdens een routinecontrole stuit agent Yann ook op een bizarre lading. 'Ik verschoot toen ik in de aanhangwagen keek. Ik zag een hoop kopjes', lacht Yann. Maar wat zit er precies in de aanhangwagen?


In Wommelgem halen agenten Yann en Francis een jonge chauffeur van de baan die door het rood reed. 'Dat is een derdegraadsovertreding. De boete bedraagt 174 euro', aldus Yann. Yann en zijn collega Yves zien ook een bestelwagen met panne op een gevaarlijke plaats staan. Ze helpen de bestelwagen naar een veiligere plaats te duwen. 'De zwanen moeten echt alles kunnen', lacht Yves.

'De pakkans met een anonieme wagen is tientallen keren groter dan een gestreept voertuig. Als mensen een politiewagen zien, rijden ze er netjes achter. Met een anonieme wagen zien we alles: de pechstrookrijders, de snelheidsduivels en alle andere wegmisbruikers. Hoffelijkheid verdwijnt en bepaalde types weggebruikers komen boven. Dat is onder andere waarom ik politieagent ben geworden', vertelt agent Kevin wanneer hij samen met zijn collega Yann een man aan de kant zet met 160 km/u op de teller.

De laatste jaren wordt er ingezet op de verkeerscontroles van vrachtwagens. Vaak stelt de politie inbreuken vast van keuringsbewijzen, bestuurdersattesten, transportvergunningen en vrachtbrieven. Zo controleren agenten Yves en Glen een vrachtwagenchauffeur die onderweg is naar de haven van Antwerpen. Al snel blijkt hij geen geldig keuringsbewijs te hebben, goed voor een boete van 1000 euro. Bovendien moet de vrachtwagen eerst gekeurd worden alvorens verder te rijden, waardoor de chauffeur zijn afspraak op de haven niet haalt. 'Eén kilometer wil ik de truck wel escorteren, maar 50 kilometer is te ver', besluit agent Glen.

Agenten Yves en Glen stoten ook op een Nederlandse trucker die amper in orde blijkt te zijn: geen vrachtbrief, geen vergunning voor uitzonderlijk transport, geen lengtesignalisatie en geen borden 'uitzonderlijk vervoer' aan de voor- en achterkant. Al snel loopt de boete op tot maar liefst 2350 euro. 'Het kantoor moet daar allemaal voor zorgen', is de uitleg van de trucker.

'Alloo bij de Wegpolitie', donderdag 17 september om 21.45 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De jonge Harry Potter woont na de dood van zijn ouders bij zijn oom en tante, waar hij slecht wordt behandeld en voortdurend de pesterijen van zijn verwende neefje moet ondergaan. Op zijn elfde verjaardag verneemt Harry dat zijn ouders machtige tovenaars waren en dat ook hij unieke magische krachten heeft. Hij vertrekt naar een Britse kostschool voor leerling-tovenaars, waar hij heel wat vrienden maakt die net als hij speciale krachten hebben. Beetje bij beetje zal hij de waarheid over de mysterieuze dood van zijn ouders ontdekken.

'Harry Potter and the Sorcerer's Stone', film uit 2001 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    De Warmste Week
    01:05
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Winterbeelden
    00:55
    Nachtlus
  • 09:00
    Klara's Gekke Kerstfeest
  • 09:35
    Open keuken met Sandra Bekkari
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 08:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 08:55
    Holiday Road Trip
    05:25
    Jingle All the Way to Love
  • 09:30
    Geen uitzending
    00:35
    SOS Piet
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 09:20
    Geen uitzending
    01:25
    New Amsterdam
  • 09:05
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:20
    Christmas on the Alpaca Farm
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:05
    Snapped
    07:00
    Cold Case
  • 04:30
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:33
    Publireportage
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:20
    De Garde van Gert
    02:45
    Loïc: Zot van Koken
  • 09:35
    Midsomer Murders
    00:45
    Whitstable Pearl
  • 09:05
    Below Deck Mediterranean
    06:40
    Storage Wars
  • 09:15
    Het Familiediner
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 09:45
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:00
    ZappBios: Iedereen is van de wereld
    06:55
    Ezel Chiel