Urbanus van stoel geblazen door metalversie van 'Madammen Met Een Bontjas': 'Dat trok op niks!'

Op dinsdag 14 september eert 'The Best Of' de man die zijn volk leerde lachen. De peetvader van de Vlaamse stand-up comedy, Urbanus. Ook de man die al meerdere malen het dak van een uitverkochte Ancienne Belgique blies, maar in 'The Best Of' doen anderen dat voor hem. En het dak gáát er wel degelijk af.
Daar zorgt heavy metal-zanger Franky De Smet-Van Damme voor met zijn stevige cover van de klassieker 'Madammen Met Een Bontjas'. De versie blaast Urbanus van zijn stoel: 'Wauw Franky, dat trok op niks!'
The Starlings maken het stil in de AB met hun intieme versie van 'De Wereld Is Om Zeep'. 'We hebben het ver-Starlingst én vertaald', klinkt het. Een versie die Urbanus meteen 'pakt'. Het verrassende duo Michael Van Peel & William Boeva trekt dan weer de komische kaart met hun cover van '1-2-3 Rikke Tikke Tik'. 'Het gaat plezant zijn om nog eens voor een lege zaal te spelen. Dat voelt als thuiskomen, een optreden zoals een ander', lacht het duo. Slongs geeft een heel eigen touch aan die andere grote Urbanus-hit: 'Quand Les Zosiaux Chantent Dans Le Bois'. 'Het is erop of eronder.' Stan Van Samang gaat ten slotte de uitdaging aan om 'Bakske Vol Met Stro' een nieuwe sound te geven. 'Die tekst is geniaal', aldus Stan. 'Als ge die leest dan ligt ge dubbel. De liedjes van Urbanus zijn niet zo evident, maar ze vóór Urbanus brengen is nog minder evident.'
Ook enkele bekende fans van Urbanus - die in de aflevering onthult dat hij vroeger liever stiptekenaar was geworden - vertellen over waarom ze zo naar hem opkijken. Zoals Guga Baúl: 'Mijn eerste herinnering aan Urbanus… Hij is zodanig doorspekt in mijn leven dat ik het eigenlijk niet weet. Ik twijfel wie ik het eerst heb gezien: Urbanus of mijn moeder.' Comedian Xander De Rycke: 'Urbanus heeft zeker een invloed gehad op mijn carrière. Dankzij hem heb ik een soort humor leren kennen waarvan ik dacht: 'Dit wil ik ook kunnen doen'.' Amélie Albrecht: 'Hij kan donker uit de hoek komen en komt daarmee weg. Dat wil ik ook doen: brengen wat ik wil en me niet te veel aantrekken van wat mag en niet mag.'
PREVIEW: 'Ik wou eigenlijk striptekenaar worden, maar vond nergens de mogelijkheid'
An Lemmens praat met jonge artiesten in podcast 'The Best Of - Next Generation'
Elke week breit An Lemmens online nog een vervolg aan 'The Best Of'. Via vtm.be pakt ze uit met een unieke podcast waarin ze met een jonge artiest praat die al heel wat op zijn of haar palmares heeft staan. Na Mathieu Terryn van Bazart en Emma Bale is het deze week de beurt aan Slongs. De podcast 'The Best Of - Next Generation' is te beluisteren op alle podcastplatformen én ook te bekijken op YouTube via deze link: https://vtm.be/the-best-of/beluister-en-bekijk-de-podcast-the-best-of-next-generation-hier.
'The Best Of Urbanus', dinsdag 14 september om 20.35 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT NWS documentaire herdenkt aanslagen: '22/3 tien jaar geleden'
- 'Taboes' over partnergeweld tegen mannen: Robbert Rodenburg opent het gesprek
- Nieuw seizoen van 'Over Mijn Lijk' komt eraan
- Leonie ter Braak nieuwe presentator van 'Het Perfecte Plaatje Op Reis'
- Kijkcijfers: maandag 16 maart 2026
- Peter Boeckx volgt verschillende zedenzaken en gaat ook in gesprek met Reuben D.B. in 'Justice For All'
- Speciale 'Mocronado’s' van Omroep WNL toont contrast tussen generaties
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
Kijktip van de dag

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.



































