Dina doet de test: word je zieker van ziekenhuiseten?

woensdag 13 oktober 2021

Ze zeggen dat... je zieker wordt van ziekenhuiseten. Dat een kusje de pijn verzacht. Dat onze keukensponsjes walgelijk zijn. En zelfs: dat een druppel je gek kan maken. Maar zijn deze beweringen ook waar?

Dina Tersago en Andy Peelman gaan op onderzoek uit en testen al deze beweringen in de eerste aflevering van 'Ze Zeggen Dat', op donderdag 14 oktober om 20.35 uur. De 'ze' is 'Ze Zeggen Dat' zijn de gemiddelde Vlamingen en die worden vertegenwoordigd door de inwoners van de meest voorkomende straatnaam in Vlaanderen: De Kerkstraat.


Dina test of je zieker wordt van ziekenhuiseten
Om uit te testen of je zieker wordt van ziekenhuiseten trekt Dina naar een wielerclub in Knokke. Daar verdeelt ze de ploeg van gezonde sporters in twee groepen: team 'clinique' en team 'chique'. Gedurende twee weken krijgt elk team drie maaltijden per dag. Team clinique eet traditioneel ziekenhuiseten uit een grootkeuken die aan ziekenhuizen levert, het andere team krijgt vers gemaakte voeding voorgeschoteld. Voor ze aan het experiment beginnen, passeert iedereen langs het labo voor een nulmeting. Ook Dina doet mee met team ziekenhuiseten: 'Alles voor de wetenschap', lacht ze. Na twee weken is het tijd voor de nameting. Zorgt ziekenhuiseten er ook echt voor dat je zieker wordt?

Mama’s van Dina en Andy testen of een kusje de pijn écht verzacht
Dit seizoen is er ook een glansrol weggelegd voor Ivette en Lisette, de bloedeigen mama’s van Dina en Andy. Met z'n vieren testen ze elke week beweringen die mama’s van bekende Vlamingen al eens durven poneren. Birgit Van Mol bijt de spits af: 'Als kind had ik vaak korstjes op mijn knieën en heb ik vaak op de spoed gezeten maar soms was het minder erg en dan zei mijn mama: ik zal er een kusje op geven en dan zal het beter gaan. Maar is dat ook echt zo of is het flauwekul?' Tijd voor de test! Dina en Andy moeten hun handen in een doos vol brandnetels steken. Daarna mogen de mama’s één hand overladen met kusjes. Is de mythe waar of niet?


Ook de bewoners uit de Kerkstraat testen deze week een bewering uit. Ze zeggen dat wodka de geur van zweetvoeten neutraliseert. Maar klopt dat ook? Wat is een fabel en wat niet?

'Ze Zeggen Dat', donderdag 14 oktober om 20.35 uur bij VTM. De afleveringen van 'Ze Zeggen Dat' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Clips
    14:40
    Recht op recht
  • 13:00
    Lentebeelden
    15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
  • 14:35
    Bing
    14:40
    Odo
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 14:00
    MasterChef Australië - Back to Win
    15:15
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:40
    Bel-Air
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:10
    Police Interceptors
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:25
    Komen Eten
    15:10
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 14:00
    The Spencer Sisters
    14:45
    Watson
  • 14:00
    The First 48
    14:50
    Seal Team
  • 14:35
    Zoete Zonde
    14:55
    DIY
  • 14:10
    Killer at the Crime Scene
    15:00
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:35
    Wonen
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:15
    Chris Cooks Cymru
    14:50
    Vlaamse Klassiekers
  • 14:05
    The Madame Blanc Mysteries
    15:05
    Murdoch Mysteries
  • 13:55
    NCIS
    14:50
    Rivals
  • 14:30
    NOS Journaal
    15:30
    FIFA WK Voetbal 2026 Magazine
  • 14:05
    Close Up: Jean Paul Goude - Buiten het kader
    14:55
    Jongstof
  • 14:30
    Bob de Bouwer
    14:40
    Agent Binky