'Z-Bouw': innovatieve bouwsector maakt werk van duurzame transitie

maandag 13 januari 2020

De bouwsector is een belangrijke industriële sector in ons land. Investeringen in nieuwe gebouwen en infrastructuur zijn cruciaal voor de werkgelegenheid, de mobiliteit en niet in het minst om de klimaatdoelstellingen te halen.

In de nieuwe reeks 'Z-Bouw' belicht Kanaal Z de innovaties in deze sector en toont ze hoe toeleveranciers, bouwbedrijven en architecten zich inzetten om hun sector duurzamer te maken.


Net zoals vele andere sectoren maakt ook de bouwsector de transitie naar meer duurzaamheid, flexibiliteit en een hogere klantgerichtheid. Innovatie stuwt deze sector in tijden waarin bouwprojecten complexer worden als gevolg van striktere milieuregelgeving, de evolutie naar hoogbouw, hoogwaardigere architectuur en nieuwe technologieën.

Bij de productie van grondstoffen, zoals cement en beton bijvoorbeeld, wordt nagegaan hoe ze energiezuiniger en met minder impact op het milieu kunnen worden geproduceerd. In het kader van de circulaire economie worden steeds meer initiatieven genomen om reststoffen van de bouw- en andere industrieën  te recycleren en een tweede leven te geven als grondstof voor nieuwe bouwmaterialen of door ze om te zetten in alternatieve brandstoffen.

Via partnerships met klanten en kennisinstellingen zien vernieuwende productiemethodes het licht en worden bouwmaterialen steeds meer op maat van specifieke projecten ontwikkeld. En ook de logistiek wordt waar mogelijk duurzamer gemaakt, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de binnenvaart.

Al deze evoluties komen aan bod in 'Z-Bouw', een tiendelige reeks die op dinsdag 14 januari van start gaat op Kanaal Z. De reeks stelt innovatieve projecten in de kijker en laat experten uit diverse deeldomeinen aan het woord over de duurzame transitie van de bouwsector.

'Z-Bouw' komt tot stand in samenwerking met CBR, een dochter van de HeidelbergCement groep. CBR is als producent van cement, granulaten en beton een belangrijke Belgische leverancier voor de bouwsector.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Op het sterfbed van zijn vader krijgt Placide Smellekens de raad om snel te trouwen en kinderen te krijgen. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan voor Placide, aangezien hij niet moeders mooiste is en enkel op beeldschone vrouwen valt. Wanneer Placide toevallig op de reclameadvertentie voor een modebedrijf belandt, ontstaat er een hype rond zijn persoon. Hij krijgt een contract aangeboden en wordt verliefd op Sarah, de knappe secretaresse. Met de hulp van zijn broer Azère zet Placide alles op alles om haar hart te veroveren.

'Koko Flanel', film uit 1990 met oa. Urbanus, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:05
    De camping
    02:20
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een feestdag
  • 08:00
    Waiko
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:00
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    01:30
    Geen uitzending
  • 01:55
    Geen uitzending
    01:00
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    00:30
    Anoniem
  • 07:00
    Willy
    00:20
    Police Interceptors
  • 07:00
    A Fabled Holiday
    01:35
    Joe
  • 06:00
    Joe
    01:00
    Binnenstebuiten
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:00
    De Tafel van Ruben
  • 08:05
    Modern Family
    01:05
    NCIS: Hawaii
  • 07:45
    Hawaii Five-0
    01:15
    The Paddock
  • 07:50
    Property Brothers
    01:40
    A Place in the Sun
  • 07:25
    Without a Trace
    01:35
    Cold Case
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:57
    Publireportage
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    KLAAR IN 20 minuten
    01:10
    Meat Timon
  • 07:40
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    03:10
    Murdoch Mysteries
  • 07:40
    Below Deck Down Under
    01:10
    NCIS: Los Angeles
  • 08:00
    NOS Journaal
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    01:25
    Nieuwsuur
  • 07:55
    PatsBoemKledder!
    01:40
    De Uitsmijters