'Z-Bouw': innovatieve bouwsector maakt werk van duurzame transitie

maandag 13 januari 2020

De bouwsector is een belangrijke industriële sector in ons land. Investeringen in nieuwe gebouwen en infrastructuur zijn cruciaal voor de werkgelegenheid, de mobiliteit en niet in het minst om de klimaatdoelstellingen te halen.

In de nieuwe reeks 'Z-Bouw' belicht Kanaal Z de innovaties in deze sector en toont ze hoe toeleveranciers, bouwbedrijven en architecten zich inzetten om hun sector duurzamer te maken.


Net zoals vele andere sectoren maakt ook de bouwsector de transitie naar meer duurzaamheid, flexibiliteit en een hogere klantgerichtheid. Innovatie stuwt deze sector in tijden waarin bouwprojecten complexer worden als gevolg van striktere milieuregelgeving, de evolutie naar hoogbouw, hoogwaardigere architectuur en nieuwe technologieën.

Bij de productie van grondstoffen, zoals cement en beton bijvoorbeeld, wordt nagegaan hoe ze energiezuiniger en met minder impact op het milieu kunnen worden geproduceerd. In het kader van de circulaire economie worden steeds meer initiatieven genomen om reststoffen van de bouw- en andere industrieën  te recycleren en een tweede leven te geven als grondstof voor nieuwe bouwmaterialen of door ze om te zetten in alternatieve brandstoffen.

Via partnerships met klanten en kennisinstellingen zien vernieuwende productiemethodes het licht en worden bouwmaterialen steeds meer op maat van specifieke projecten ontwikkeld. En ook de logistiek wordt waar mogelijk duurzamer gemaakt, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de binnenvaart.

Al deze evoluties komen aan bod in 'Z-Bouw', een tiendelige reeks die op dinsdag 14 januari van start gaat op Kanaal Z. De reeks stelt innovatieve projecten in de kijker en laat experten uit diverse deeldomeinen aan het woord over de duurzame transitie van de bouwsector.

'Z-Bouw' komt tot stand in samenwerking met CBR, een dochter van de HeidelbergCement groep. CBR is als producent van cement, granulaten en beton een belangrijke Belgische leverancier voor de bouwsector.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.

'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:00
    The French Connection
    00:40
    Het weer
  • 22:30
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:05
    Datenight
    01:15
    Geen uitzending
  • 00:15
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
    01:05
    Geen uitzending
  • 22:45
    The Bank Job
    00:40
    The Good Doctor
  • 22:30
    Trinity Is Still My Name
    00:40
    Ozark Law
  • 23:40
    ER
    00:30
    Departure
  • 00:25
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 23:45
    Celebrity Klopjacht
    00:55
    The Grand Tour
  • 00:05
    Best Medicine
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:20
    Police Academy 3: Back in Training
    01:50
    Geen uitzending
  • 00:05
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:20
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 23:10
    Garage Sale Mysteries: Murder in D Minor
    00:40
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:02
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:00
    Oh What A Night
    00:32
    Hobbyklus
  • 23:50
    Open Vuur
    01:30
    De Gezonde Goesting
  • 00:05
    Ripper Street
    01:55
    Agatha Christie's Marple
  • 00:00
    NCIS
    03:15
    Grey's Anatomy
  • 23:40
    MAX vakantieman
    00:30
    NOS Journaal Laat
  • 23:25
    Mirakel n°71
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:00
    Reizen Waes
    00:50
    NOS Studio Sport