'Z-Bouw': innovatieve bouwsector maakt werk van duurzame transitie

maandag 13 januari 2020

De bouwsector is een belangrijke industriële sector in ons land. Investeringen in nieuwe gebouwen en infrastructuur zijn cruciaal voor de werkgelegenheid, de mobiliteit en niet in het minst om de klimaatdoelstellingen te halen.

In de nieuwe reeks 'Z-Bouw' belicht Kanaal Z de innovaties in deze sector en toont ze hoe toeleveranciers, bouwbedrijven en architecten zich inzetten om hun sector duurzamer te maken.


Net zoals vele andere sectoren maakt ook de bouwsector de transitie naar meer duurzaamheid, flexibiliteit en een hogere klantgerichtheid. Innovatie stuwt deze sector in tijden waarin bouwprojecten complexer worden als gevolg van striktere milieuregelgeving, de evolutie naar hoogbouw, hoogwaardigere architectuur en nieuwe technologieën.

Bij de productie van grondstoffen, zoals cement en beton bijvoorbeeld, wordt nagegaan hoe ze energiezuiniger en met minder impact op het milieu kunnen worden geproduceerd. In het kader van de circulaire economie worden steeds meer initiatieven genomen om reststoffen van de bouw- en andere industrieën  te recycleren en een tweede leven te geven als grondstof voor nieuwe bouwmaterialen of door ze om te zetten in alternatieve brandstoffen.

Via partnerships met klanten en kennisinstellingen zien vernieuwende productiemethodes het licht en worden bouwmaterialen steeds meer op maat van specifieke projecten ontwikkeld. En ook de logistiek wordt waar mogelijk duurzamer gemaakt, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de binnenvaart.

Al deze evoluties komen aan bod in 'Z-Bouw', een tiendelige reeks die op dinsdag 14 januari van start gaat op Kanaal Z. De reeks stelt innovatieve projecten in de kijker en laat experten uit diverse deeldomeinen aan het woord over de duurzame transitie van de bouwsector.

'Z-Bouw' komt tot stand in samenwerking met CBR, een dochter van de HeidelbergCement groep. CBR is als producent van cement, granulaten en beton een belangrijke Belgische leverancier voor de bouwsector.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Breendonk' (VRT/Streamz)

Antwerpen, 1942. Na een mislukte verzetsactie worden Rik en zijn vader Leon opgepakt en naar de SS-strafgevangenis Breendonk gebracht. Terwijl Rik geconfronteerd wordt met de harde realiteit van het kamp, weigert Elisabeth hem op te geven. Ondertussen probeert de ambitieuze Vlaamse SS'er Hendrik Vaes zijn positie binnen het bezettingsapparaat verder uit te bouwen.

'Breendonk', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Sporza: Veldrijden
    16:25
    Clips
  • 08:00
    Herfstbeelden
    16:45
    China's Wild Empire
  • 15:00
    Lena's Boerderij
  • 14:45
    Got Talent
    16:40
    Expeditie Robinson
  • 13:35
    Ghost Rider
    15:30
    House for Sale
  • 14:40
    Trolls World Tour
    16:20
    The Big Bang Theory
  • 14:35
    Matlock
    16:35
    Police Interceptors
  • 14:35
    Write Before Christmas
    16:05
    Hope at Christmas
  • 10:00
    Joe
    15:25
    Geen uitzending
  • 14:55
    De Slimste Mens Ter Wereld
    20:00
    Over De Oceaan
  • 15:00
    Castle
    16:50
    Criminal Minds
  • 14:30
    See No Evil
    15:30
    The Neighborhood
  • 14:30
    A Place in the Sun
    17:15
    Komen Eten
  • 15:00
    The Killer in My Family
    15:50
    24 Hours in Police Custody
  • 14:42
    Fleet TV
    15:10
    Z- Work different
  • 14:50
    Publireportage
    15:55
    Mannenverzorging
  • 14:55
    Loïc: Zot van Koken
    15:15
    Winterse Kost
  • 14:25
    Midsomer Murders
    15:20
    Grantchester
  • 14:25
    NCIS: Los Angeles
    18:00
    Below Deck Down Under
  • 14:50
    NOS Studio Sport Live
    16:25
    Andere Tijden Sport
  • 14:50
    De Geknipte Gast
    15:20
    De Boeddhistische Blik
  • 14:40
    Brugklas marathon
    15:35
    Strijd3r