'Z-Bouw': innovatieve bouwsector maakt werk van duurzame transitie

maandag 13 januari 2020

De bouwsector is een belangrijke industriële sector in ons land. Investeringen in nieuwe gebouwen en infrastructuur zijn cruciaal voor de werkgelegenheid, de mobiliteit en niet in het minst om de klimaatdoelstellingen te halen.

In de nieuwe reeks 'Z-Bouw' belicht Kanaal Z de innovaties in deze sector en toont ze hoe toeleveranciers, bouwbedrijven en architecten zich inzetten om hun sector duurzamer te maken.


Net zoals vele andere sectoren maakt ook de bouwsector de transitie naar meer duurzaamheid, flexibiliteit en een hogere klantgerichtheid. Innovatie stuwt deze sector in tijden waarin bouwprojecten complexer worden als gevolg van striktere milieuregelgeving, de evolutie naar hoogbouw, hoogwaardigere architectuur en nieuwe technologieën.

Bij de productie van grondstoffen, zoals cement en beton bijvoorbeeld, wordt nagegaan hoe ze energiezuiniger en met minder impact op het milieu kunnen worden geproduceerd. In het kader van de circulaire economie worden steeds meer initiatieven genomen om reststoffen van de bouw- en andere industrieën  te recycleren en een tweede leven te geven als grondstof voor nieuwe bouwmaterialen of door ze om te zetten in alternatieve brandstoffen.

Via partnerships met klanten en kennisinstellingen zien vernieuwende productiemethodes het licht en worden bouwmaterialen steeds meer op maat van specifieke projecten ontwikkeld. En ook de logistiek wordt waar mogelijk duurzamer gemaakt, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de binnenvaart.

Al deze evoluties komen aan bod in 'Z-Bouw', een tiendelige reeks die op dinsdag 14 januari van start gaat op Kanaal Z. De reeks stelt innovatieve projecten in de kijker en laat experten uit diverse deeldomeinen aan het woord over de duurzame transitie van de bouwsector.

'Z-Bouw' komt tot stand in samenwerking met CBR, een dochter van de HeidelbergCement groep. CBR is als producent van cement, granulaten en beton een belangrijke Belgische leverancier voor de bouwsector.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Logo Play Fictie

Eind jaren 70. Wanneer Patrizia Reggiani, een vrouw van eenvoudige komaf, trouwt met Maurizio Gucci, erfgenaam van het modehuis Gucci, meent ze dat haar broodje gebakken is. De jonge Maurizio interesseert zich weinig voor het familiebedrijf, maar Patrizia brandt van ambitie en gaat over lijken om haar doel te bereiken.

'House of Gucci', film uit 2021 met oa. Lady Gaga, om 20.35 uur op Play Fictie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Villa Politica
    15:50
    Clips
  • 15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    17:55
    Home sweet France
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah doet yoga
  • 14:10
    Wittekerke
    15:15
    The Good Doctor
  • 15:10
    Urk!
    15:55
    Een Eigen Huis
  • 15:10
    The Goldbergs
    15:40
    Georgia Rule
  • 14:45
    Baywatch Hawaii
    16:30
    Cheers
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:35
    Komen Eten
    15:20
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 14:45
    Matlock
    16:15
    This Is Us
  • 15:00
    Seal Team
    15:50
    Doom Patrol
  • 15:10
    Property Brothers
    16:00
    Het Blok
  • 14:50
    Snapped
    15:35
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:08
    Tooldokter
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:05
    De Eregast
    15:45
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Call the Midwife
  • 15:00
    Below Deck
    15:55
    The Secret Lives of Mormon Wives
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:15
    Kunststof
    15:15
    Nu te Zien!
  • 15:05
    De Smurfen
    15:15
    Splat & Seymour