'Z-Bouw': innovatieve bouwsector maakt werk van duurzame transitie

maandag 13 januari 2020

De bouwsector is een belangrijke industriële sector in ons land. Investeringen in nieuwe gebouwen en infrastructuur zijn cruciaal voor de werkgelegenheid, de mobiliteit en niet in het minst om de klimaatdoelstellingen te halen.

In de nieuwe reeks 'Z-Bouw' belicht Kanaal Z de innovaties in deze sector en toont ze hoe toeleveranciers, bouwbedrijven en architecten zich inzetten om hun sector duurzamer te maken.


Net zoals vele andere sectoren maakt ook de bouwsector de transitie naar meer duurzaamheid, flexibiliteit en een hogere klantgerichtheid. Innovatie stuwt deze sector in tijden waarin bouwprojecten complexer worden als gevolg van striktere milieuregelgeving, de evolutie naar hoogbouw, hoogwaardigere architectuur en nieuwe technologieën.

Bij de productie van grondstoffen, zoals cement en beton bijvoorbeeld, wordt nagegaan hoe ze energiezuiniger en met minder impact op het milieu kunnen worden geproduceerd. In het kader van de circulaire economie worden steeds meer initiatieven genomen om reststoffen van de bouw- en andere industrieën  te recycleren en een tweede leven te geven als grondstof voor nieuwe bouwmaterialen of door ze om te zetten in alternatieve brandstoffen.

Via partnerships met klanten en kennisinstellingen zien vernieuwende productiemethodes het licht en worden bouwmaterialen steeds meer op maat van specifieke projecten ontwikkeld. En ook de logistiek wordt waar mogelijk duurzamer gemaakt, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de binnenvaart.

Al deze evoluties komen aan bod in 'Z-Bouw', een tiendelige reeks die op dinsdag 14 januari van start gaat op Kanaal Z. De reeks stelt innovatieve projecten in de kijker en laat experten uit diverse deeldomeinen aan het woord over de duurzame transitie van de bouwsector.

'Z-Bouw' komt tot stand in samenwerking met CBR, een dochter van de HeidelbergCement groep. CBR is als producent van cement, granulaten en beton een belangrijke Belgische leverancier voor de bouwsector.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gala van de Gouden K's 2025' (Ketnet)

De Ketnetters hebben gestemd: welke artiesten, songs, socialmediasterren en programma's waren het afgelopen jaar het populairst en mogen een van de acht Gouden K's mee naar huis nemen? Je ontdekt wie wint tijdens een legendarische show vol muziek, bekende gezichten en verrassingen in een uitverkochte ING Arena. De genomineerde programma's in de categorie 'Ketnet fictie' zijn 'Diede-Skate', 'De regels van Floor', 'Waiko', '#LikeMe' en 'United'.

'Het Gala van de Gouden K's 2025', om 20.25 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ongezien
    00:20
    Journaallus
  • 00:40
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 07:35
    De Smurfen
    20:50
    Geen uitzending
  • 07:35
    Heidi
    06:20
    Kabouter Plop
  • 07:15
    Ik Vertrek
    00:00
    Te bepalen
  • 01:40
    Geen uitzending
    00:50
    Yellowjackets
  • 07:00
    Willy
    00:45
    60 Days In
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:15
    The Endgame
  • 06:00
    Joe
    00:10
    The X-Files
  • 07:15
    Geen uitzending
    00:40
    De Tafel van de Week
  • 07:20
    Walker
    01:00
    Criminal Minds
  • 07:15
    NCIS: Los Angeles
    23:10
    In Time
  • 07:40
    The Block Australia
    01:00
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 07:15
    Cold Case
    00:20
    C.S.I. New York
  • 04:28
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:31
    Mijn tuin
    00:00
    Oh What A Night
  • 07:40
    A la carte
    00:35
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 07:30
    Death in Paradise
    00:45
    Murdoch Mysteries
  • 07:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:00
    The Resident
  • 07:25
    Close Up
    00:15
    The Connection
  • 02:30
    Nieuwsuur
    00:20
    The Old Bachelor
  • 07:35
    Jojo & Ouma
    00:50
    First Dates