'Z-Bouw': innovatieve bouwsector maakt werk van duurzame transitie

maandag 13 januari 2020

De bouwsector is een belangrijke industriële sector in ons land. Investeringen in nieuwe gebouwen en infrastructuur zijn cruciaal voor de werkgelegenheid, de mobiliteit en niet in het minst om de klimaatdoelstellingen te halen.

In de nieuwe reeks 'Z-Bouw' belicht Kanaal Z de innovaties in deze sector en toont ze hoe toeleveranciers, bouwbedrijven en architecten zich inzetten om hun sector duurzamer te maken.


Net zoals vele andere sectoren maakt ook de bouwsector de transitie naar meer duurzaamheid, flexibiliteit en een hogere klantgerichtheid. Innovatie stuwt deze sector in tijden waarin bouwprojecten complexer worden als gevolg van striktere milieuregelgeving, de evolutie naar hoogbouw, hoogwaardigere architectuur en nieuwe technologieën.

Bij de productie van grondstoffen, zoals cement en beton bijvoorbeeld, wordt nagegaan hoe ze energiezuiniger en met minder impact op het milieu kunnen worden geproduceerd. In het kader van de circulaire economie worden steeds meer initiatieven genomen om reststoffen van de bouw- en andere industrieën  te recycleren en een tweede leven te geven als grondstof voor nieuwe bouwmaterialen of door ze om te zetten in alternatieve brandstoffen.

Via partnerships met klanten en kennisinstellingen zien vernieuwende productiemethodes het licht en worden bouwmaterialen steeds meer op maat van specifieke projecten ontwikkeld. En ook de logistiek wordt waar mogelijk duurzamer gemaakt, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de binnenvaart.

Al deze evoluties komen aan bod in 'Z-Bouw', een tiendelige reeks die op dinsdag 14 januari van start gaat op Kanaal Z. De reeks stelt innovatieve projecten in de kijker en laat experten uit diverse deeldomeinen aan het woord over de duurzame transitie van de bouwsector.

'Z-Bouw' komt tot stand in samenwerking met CBR, een dochter van de HeidelbergCement groep. CBR is als producent van cement, granulaten en beton een belangrijke Belgische leverancier voor de bouwsector.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.

'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Sporza: Baloise Belgium Tour
    17:55
    Kijk uit
  • 17:45
    Behind artificial intelligence
    18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 17:50
    De week van Karrewiet
    18:00
    Ket & Doc
  • 16:20
    I Can See Your Voice
    18:20
    SOS Piet XL
  • 17:45
    Only Joling
    19:05
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
  • 17:25
    9-1-1
    18:25
    The Blue Lagoon
  • 17:00
    Top 20 Funniest
    22:30
    American Pie 2
  • 17:25
    S.W.A.T.
    00:35
    Suits
  • 17:40
    Ramona
    19:35
    Keeping Up Appearances
  • 17:50
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
    20:00
    Blind Gekocht NL
  • 17:50
    NCIS
    22:35
    Criminal Minds
  • 17:40
    Two and a Half Men
    20:35
    Argo
  • 17:15
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 17:15
    World's Most Evil Killers
  • 17:28
    Trends Talk
    18:01
    CEO van mijn leven
  • 17:48
    Mijn tuin
    18:00
    Classics 55
  • 17:25
    Lekker Messy - Weekmenu
    18:00
    Het Weekmenu
  • 17:15
    Whitstable Pearl
    18:10
    McDonald and Dodds
  • 17:15
    Below Deck Mediterranean
    18:10
    White Collar
  • 15:05
    NOS Sport: Hockey Pro League
    18:00
    NOS WK Avond
  • 17:30
    Nederland Zingt
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:50
    Zapp detective: Summer Vibes Italië
    18:05
    De Eindmusical