'Z-Bouw': innovatieve bouwsector maakt werk van duurzame transitie

maandag 13 januari 2020

De bouwsector is een belangrijke industriële sector in ons land. Investeringen in nieuwe gebouwen en infrastructuur zijn cruciaal voor de werkgelegenheid, de mobiliteit en niet in het minst om de klimaatdoelstellingen te halen.

In de nieuwe reeks 'Z-Bouw' belicht Kanaal Z de innovaties in deze sector en toont ze hoe toeleveranciers, bouwbedrijven en architecten zich inzetten om hun sector duurzamer te maken.


Net zoals vele andere sectoren maakt ook de bouwsector de transitie naar meer duurzaamheid, flexibiliteit en een hogere klantgerichtheid. Innovatie stuwt deze sector in tijden waarin bouwprojecten complexer worden als gevolg van striktere milieuregelgeving, de evolutie naar hoogbouw, hoogwaardigere architectuur en nieuwe technologieën.

Bij de productie van grondstoffen, zoals cement en beton bijvoorbeeld, wordt nagegaan hoe ze energiezuiniger en met minder impact op het milieu kunnen worden geproduceerd. In het kader van de circulaire economie worden steeds meer initiatieven genomen om reststoffen van de bouw- en andere industrieën  te recycleren en een tweede leven te geven als grondstof voor nieuwe bouwmaterialen of door ze om te zetten in alternatieve brandstoffen.

Via partnerships met klanten en kennisinstellingen zien vernieuwende productiemethodes het licht en worden bouwmaterialen steeds meer op maat van specifieke projecten ontwikkeld. En ook de logistiek wordt waar mogelijk duurzamer gemaakt, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de binnenvaart.

Al deze evoluties komen aan bod in 'Z-Bouw', een tiendelige reeks die op dinsdag 14 januari van start gaat op Kanaal Z. De reeks stelt innovatieve projecten in de kijker en laat experten uit diverse deeldomeinen aan het woord over de duurzame transitie van de bouwsector.

'Z-Bouw' komt tot stand in samenwerking met CBR, een dochter van de HeidelbergCement groep. CBR is als producent van cement, granulaten en beton een belangrijke Belgische leverancier voor de bouwsector.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:55
    VRT NWS laat
  • 22:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    01:10
    Het weer
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:30
    Titanic
    00:00
    Nomadland
  • 22:35
    Hummingbird
    00:30
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 22:35
    Escape Room: Tournament of Champions
    00:15
    Breeders
  • 22:30
    Deadly Inferno
    00:00
    Night Coppers
  • 22:55
    Magnum P.I.
    00:25
    Suits
  • 22:55
    Tegen de Sterren Op
    23:40
    Wat nu weer?
  • 21:55
    Kopen Of Slopen?
    23:20
    De douane in actie
  • 22:40
    Criminal Minds
    02:05
    Geen uitzending
  • 22:50
    Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
    01:00
    Blue Bloods
  • 22:30
    The Real Housewives of Amsterdam
    23:40
    Paradise Hotel
  • 22:10
    Menendez: Blood Brothers
    23:40
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:50
    Fleet TV
    23:24
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 22:57
    Het perfecte terras
    00:00
    Oh What A Night
  • 22:30
    De Smaaktoerist
    23:05
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 22:45
    The Doctor Blake Mysteries
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 22:55
    From
    00:00
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 22:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    07:35
    Nederland in Beweging
  • 22:40
    Etty
    23:50
    NOS Journaal Laat
  • 22:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    06:00
    Olly, het kleine witte busje