Maandag in 'Het Scheldepeloton': Ik zie u graag, Tarzan

In de zomer van 2008 trekt Iljo Keisse met één doel naar de Olympische Spelen in Peking: een medaille halen. Maar vlak voor de individuele puntenkoers wordt Keisse ziek. Dan maar alles op de ploegkoers.
Samen met zijn jonge ploegmaat Kenny De Ketele gooit Iljo alles in de strijd, maar ze stranden op een ondankbare vierde plaats. Iljo sukkelt met een postolympische depressie, maar wint in het najaar wel voor de derde keer de Zesdaagse van Gent.
Twee weken later stort zijn wereld echter in: Keisse testte op de zesdaagse positief op doping. Iljo is zich van geen kwaad bewust, zweert dat hij niets heeft misdaan. Maar niemand gelooft hem. Zelfs zijn eigen vader niet. Iljo sluit zich op, voelt zich een crimineel. Na enkele weken is zijn entourage toch overtuigd: hier klopt iets niet, hier moet iets misgelopen zijn. Samen met een heel team probeert Iljo zijn gelijk te bewijzen.
Twee jaar eerder geraakte ook Iljo's gewezen boezemvriend Dimitri De Fauw (bijgenaamd 'Tarzan') betrokken bij een dopingschandaal. Jean-Marie Dedecker krijgt informatie over dopingtrafieken in het wielrennen, Patrick Lefevere voelt zich aangevallen. Dedecker gaat samen met een journalist van Het Laatste Nieuws op zoek naar mogelijke getuigen en komt zo bij Dimi terecht. Dimi weet en vertelt niet veel, maar het artikel wordt zo opgeblazen dat de anonieme wielrenner al snel persona non grata is in het wielerpeloton. En het duurt ook niet lang voor iedereen weet dat Dimi de 'verrader' is. De Fauw wordt uitgespuwd in het peloton, rijdt geen platte prijs meer en kwijnt stilaan weg.
Iljo daarentegen verweert zich zo hard hij kan. Hij rijdt tijdens zijn schorsing verder als amateur en wint de ene na de andere koers. Tijdens de Zesdaagse van Grenoble krijgt hij eindelijk goed nieuws: na een jaar wordt de schorsing opgeheven, Iljo kan weer koersen. Samen met Dimi rijdt hij terug van Grenoble naar Gent, alle jeugdherinneringen worden met de glimlach nog eens opgerakeld. Iljo en Dimi spreken af om na al die jaren nog eens samen te gaan trainen, maar helaas… Twee dagen later beslist Dimi om uit het leven te stappen.
Met getuigenissen van: Iljo Keisse, Bert De Backer, Kurt Hovelijnck, Ronnie Keisse (vader van Iljo), An-Sofie Zenner (echtgenote van Iljo), Claudine Verhoeven (moeder van Dimi), Guy De Fauw (vader van Dimi), Mark De Fauw (oom van Dimi), Robert D’hont (verzorger), Frank Wezenbeek (kinesist), Tom Boonen (concurrent en ploegmaat van Dimi), Patrick Lefevere (ploegmanager), Jean-Marie Dedecker (politicus), Joke De Smedt (vriendin van Dimi), Jo De Ram (moeder van Joke), Dirk Caekebeke (stiefvader van Joke).
'Het Scheldepeloton', maandag 13 september om 21.20 uur op Canvas.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'En nu is ze dood.' Een reeks van Phara de Aguirre en Nahid Shaikh over femicide
- Geruchten over samenwerking tussen VTM en RTL 4 voor nieuw seizoen ‘Got Talent’
- Masha Berkers en Philip Heremans winnen tweede editie van Streamz Academy met ‘Marc’s Members’
- VRT en Kom op tegen Kanker brengen opnieuw Lichtpuntjes tegen Kanker
- Dana Winner, Toby Alderweireld, Xander De Rycke en heel wat andere grote namen reiken MIA's uit
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
- NPO FunX front row bij iconische concertreeks New Wave
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max
Kijktip van de dag

Maakt Pommelien Thijs met negen nominaties haar favorietenrol waar? Want ook Zwangere Guy en Dressed Like Boys maken kans op meerdere prijzen. Zet je schrap voor hét muziekfeest van het jaar met optredens van Pommelien Thijs, Metejoor, Bazart, Zwangere Guy, Red Sebastian, Dressed Like Boys, Kaat Van Stralen en Axelle Red.
'De MIA's 2025', om 20.55 uur op VRT 1.



































