Maandag in 'Het Scheldepeloton': Ik zie u graag, Tarzan

zondag 12 september 2021

In de zomer van 2008 trekt Iljo Keisse met één doel naar de Olympische Spelen in Peking: een medaille halen. Maar vlak voor de individuele puntenkoers wordt Keisse ziek. Dan maar alles op de ploegkoers.

Samen met zijn jonge ploegmaat Kenny De Ketele gooit Iljo alles in de strijd, maar ze stranden op een ondankbare vierde plaats. Iljo sukkelt met een postolympische depressie, maar wint in het najaar wel voor de derde keer de Zesdaagse van Gent.


Twee weken later stort zijn wereld echter in: Keisse testte op de zesdaagse positief op doping. Iljo is zich van geen kwaad bewust, zweert dat hij niets heeft misdaan. Maar niemand gelooft hem. Zelfs zijn eigen vader niet. Iljo sluit zich op, voelt zich een crimineel. Na enkele weken is zijn entourage toch overtuigd: hier klopt iets niet, hier moet iets misgelopen zijn. Samen met een heel team probeert Iljo zijn gelijk te bewijzen.

Twee jaar eerder geraakte ook Iljo's gewezen boezemvriend Dimitri De Fauw (bijgenaamd 'Tarzan') betrokken bij een dopingschandaal. Jean-Marie Dedecker krijgt informatie over dopingtrafieken in het wielrennen, Patrick Lefevere voelt zich aangevallen. Dedecker gaat samen met een journalist van Het Laatste Nieuws op zoek naar mogelijke getuigen en komt zo bij Dimi terecht. Dimi weet en vertelt niet veel, maar het artikel wordt zo opgeblazen dat de anonieme wielrenner al snel persona non grata is in het wielerpeloton. En het duurt ook niet lang voor iedereen weet dat Dimi de 'verrader' is. De Fauw wordt uitgespuwd in het peloton, rijdt geen platte prijs meer en kwijnt stilaan weg.

Iljo daarentegen verweert zich zo hard hij kan. Hij rijdt tijdens zijn schorsing verder als amateur en wint de ene na de andere koers. Tijdens de Zesdaagse van Grenoble krijgt hij eindelijk goed nieuws: na een jaar wordt de schorsing opgeheven, Iljo kan weer koersen. Samen met Dimi rijdt hij terug van Grenoble naar Gent, alle jeugdherinneringen worden met de glimlach nog eens opgerakeld. Iljo en Dimi spreken af om na al die jaren nog eens samen te gaan trainen, maar helaas… Twee dagen later beslist Dimi om uit het leven te stappen.

Met getuigenissen van: Iljo Keisse, Bert De Backer, Kurt Hovelijnck, Ronnie Keisse (vader van Iljo), An-Sofie Zenner (echtgenote van Iljo), Claudine Verhoeven (moeder van Dimi), Guy De Fauw (vader van Dimi), Mark De Fauw (oom van Dimi), Robert D’hont (verzorger), Frank Wezenbeek (kinesist), Tom Boonen (concurrent en ploegmaat van Dimi), Patrick Lefevere (ploegmanager), Jean-Marie Dedecker (politicus), Joke De Smedt (vriendin van Dimi), Jo De Ram (moeder van Joke), Dirk Caekebeke (stiefvader van Joke).

'Het Scheldepeloton', maandag 13 september om 21.20 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

Met nog twee dagen te gaan toont de Andes zich van zijn hardste kant. De groep klautert over rotsblokken richting de gletsjer en bereikt op 5.200 meter het ijskoude hoogtekamp. Om 3.00 uur 's nachts, bij -15°C, start de ultieme klim: een ijshelling van 45 graden, elke stap een test van focus en kracht. Daarna lijkt de weg vrij, maar de berg blijft genadeloos. Uitputting en ijle lucht wegen door terwijl elke adem hen dichter bij de 5.752 meter hoge top brengt.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    18:04
    VRT NWS Update
  • 16:45
    The Office
    17:07
    Africa Rising with Afua Hirsch
  • 16:45
    Spring
    17:30
    GameKeepers
  • 16:35
    Sara
    17:10
    Een Echte Job
  • 16:25
    Ik Vertrek
    17:25
    Helicopter ER
  • 15:50
    Colors of Love
    17:30
    S.W.A.T.
  • 16:40
    24
    17:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:30
    Suits
    17:20
    ER
  • 16:45
    Home Improvement
    17:10
    SOS Piet
  • 16:55
    Nonkels
    17:40
    James & Co
  • 17:00
    Walker
    17:50
    Big Sky
  • 16:40
    Brooklyn Nine-Nine
    17:45
    Family Matters
  • 16:40
    Bachelor in Paradise Australia
    17:50
    A Place in the Sun
  • 16:50
    Britain's Hotel Murders
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:00
    Mijn tuin
    17:55
    Sixties To Six
  • 16:40
    Chris Cooks Cymru
    17:15
    Loïc: Zot van Koken
  • 16:50
    Call the Midwife
    17:50
    Death in Paradise
  • 16:55
    Below Deck Sailing Yacht
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:00
    NOS Olympische Winterspelen
    21:55
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:10
    Tijd voor Max
  • 16:50
    Superheldenschool
    17:05
    Peperbollen