'Axel Gaat Binnen' op de afdeling kinderoncologie van het UZA

dinsdag 12 oktober 2021

Op woensdag 13 oktober verblijft Axel Daeseleire 5 dagen op de afdeling kinderoncologie van het Universitair Ziekenhuis Antwerpen. In Vlaanderen krijgen jaarlijks ongeveer 250 kinderen te maken met kanker. De overlevingskansen zijn 70 à 80% wat een hoopvol cijfer is.

De meest voorkomende ziekte is leukemie, gevolgd door hersentumoren en lymfeklierkanker. Axel ontmoet er mama Jolien en haar dochter Marie-Lou die vandaag op bloedcontrole komen. De kleine dappere Marie-Lou is slechts 2,5 jaar en is al anderhalf jaar in behandeling voor leukemie. Bij verpleegster Diane weet ze als geen ander wat haar te wachten staat maar ze ondergaat alles met een ongelooflijk enthousiasme.


Bekijk hier de preview:


Axel kijkt er vol ongeloof naar: 'Onwaarschijnlijk! Als je spelend door het leven kunt gaan, ben je een gelukkig mens. En daar staat geen leeftijd op. Dat kindje lift haar moeder op in deze super moeilijke en emotionele periode, dat is ongelooflijk mooi en moedig.' Het personeel doet er alles aan om het verblijf van de kinderen én hun ouders zo aangenaam mogelijk te maken. Zo wandelen er twee echte mini-pony’s in de gangen die zorgen voor knuffeltherapie, of komt Ivo, de ballonnenman, wekelijks de meest gekke figuurtjes maken voor de jonge patiëntjes.
        
Samira komt vandaag met haar dochter Axelle naar het ziekenhuis. Het meisje had een gezwel op haar lever van 13 op 15 cm, wat uitzonderlijk groot is voor een kind van drie jaar. De chemo lijkt aan te slaan maar de kanker is zo agressief dat de kans op herval aanwezig blijft. Maar daar denkt Axelle niet aan: van zodra ze bekomen is van haar chemokuur wil ze al meteen terug in de gangen racen met Axel.
        
Axel maakt ook kennis met vader Gerry en zijn zoon Gianni bij wie 5 maanden geleden een grote hersentumor werd ontdekt. Omdat zijn haar door de chemo was uitgevallen, hebben zijn papa, oom en neefjes ook hun haar afgeschoren om hem te steunen. 'Mijn mama wou dat ook doen, maar ze mocht niet van mij', lacht Gianni.

'Axel Gaat Binnen', woensdag 13 oktober om 21.40 uur bij VTM en VTM GO.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Alle acts die de jury door heeft gelaten strijden voor een plek in de halve finale. De lat ligt hoog, want de jury moet unaniem akkoord gaan. Alleen acts die vijf keer een 'ja' krijgen, stoten door naar de halve finale.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Thuis
    00:10
    Dagelijkse kost
  • 23:50
    Sous X
    00:42
    Het weer
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:45
    Blind getrouwd
    00:55
    NYPD Blue
  • 23:45
    Helicopter ER
    00:40
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 22:35
    Eagle Eye
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 23:40
    Foute vrienden
    00:15
    Foute Vrienden Australië
  • 23:45
    Merry Magic Christmas
    01:20
    Joe
  • 23:40
    'Allo 'Allo!
  • 23:55
    Kamp Jeroom
    00:55
    De Tafel van Gert
  • 23:55
    Modern Family
    00:30
    Superman & Lois
  • 23:35
    Hawaii Five-0
    00:30
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 23:55
    Love It or List It
    01:00
    Masterchef USA
  • 23:25
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:20
    Cold Case
  • 00:01
    Herhalingslus
    00:05
    Z-Beurs
  • 23:52
    Kan ik het ook?
    00:42
    Zo doe je het!
  • 00:00
    Hidden Gems
    00:55
    Meat Timon
  • 23:50
    Whitechapel
    00:40
    Persuasion
  • 23:20
    NCIS
    00:10
    NCIS: Los Angeles
  • 23:30
    NOS Journaal Laat
    00:05
    Eva
  • 23:20
    De Joodse wereld: Freud, de buitenstaander
    00:10
    De Nachtzoen
  • 23:35
    Reizen Waes
    00:30
    De slimste mens