'Axel Gaat Binnen' op de afdeling kinderoncologie van het UZA

dinsdag 12 oktober 2021

Op woensdag 13 oktober verblijft Axel Daeseleire 5 dagen op de afdeling kinderoncologie van het Universitair Ziekenhuis Antwerpen. In Vlaanderen krijgen jaarlijks ongeveer 250 kinderen te maken met kanker. De overlevingskansen zijn 70 à 80% wat een hoopvol cijfer is.

De meest voorkomende ziekte is leukemie, gevolgd door hersentumoren en lymfeklierkanker. Axel ontmoet er mama Jolien en haar dochter Marie-Lou die vandaag op bloedcontrole komen. De kleine dappere Marie-Lou is slechts 2,5 jaar en is al anderhalf jaar in behandeling voor leukemie. Bij verpleegster Diane weet ze als geen ander wat haar te wachten staat maar ze ondergaat alles met een ongelooflijk enthousiasme.


Bekijk hier de preview:


Axel kijkt er vol ongeloof naar: 'Onwaarschijnlijk! Als je spelend door het leven kunt gaan, ben je een gelukkig mens. En daar staat geen leeftijd op. Dat kindje lift haar moeder op in deze super moeilijke en emotionele periode, dat is ongelooflijk mooi en moedig.' Het personeel doet er alles aan om het verblijf van de kinderen én hun ouders zo aangenaam mogelijk te maken. Zo wandelen er twee echte mini-pony’s in de gangen die zorgen voor knuffeltherapie, of komt Ivo, de ballonnenman, wekelijks de meest gekke figuurtjes maken voor de jonge patiëntjes.
        
Samira komt vandaag met haar dochter Axelle naar het ziekenhuis. Het meisje had een gezwel op haar lever van 13 op 15 cm, wat uitzonderlijk groot is voor een kind van drie jaar. De chemo lijkt aan te slaan maar de kanker is zo agressief dat de kans op herval aanwezig blijft. Maar daar denkt Axelle niet aan: van zodra ze bekomen is van haar chemokuur wil ze al meteen terug in de gangen racen met Axel.
        
Axel maakt ook kennis met vader Gerry en zijn zoon Gianni bij wie 5 maanden geleden een grote hersentumor werd ontdekt. Omdat zijn haar door de chemo was uitgevallen, hebben zijn papa, oom en neefjes ook hun haar afgeschoren om hem te steunen. 'Mijn mama wou dat ook doen, maar ze mocht niet van mij', lacht Gianni.

'Axel Gaat Binnen', woensdag 13 oktober om 21.40 uur bij VTM en VTM GO.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Vluchtgedrag op het openbaar vervoer van Rotterdam zorgt voor verwondingen, een dakloze man misdraagt zich in Amsterdam Centraal Station en in Leiden denkt een foutparkeerder ertussenuit te kunnen knijpen.

'Overtreders', om 20.30 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:20
    VRT NWS laat
  • 23:20
    Once Upon a Time in Northern Ireland
    00:17
    Het weer
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:00
    The Good Doctor
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:00
    Sex Stories
    00:55
    Blind getrouwd: Australië
  • 23:10
    Godfather of Harlem
    00:10
    How I Met Your Mother
  • 23:35
    MythBusters
    00:35
    Most Daring
  • 00:00
    Suits
    00:45
    Geen uitzending
  • 23:45
    Keeping Up Appearances
    00:15
    SOS Piet
  • 23:40
    Oogappels
    00:40
    Geen uitzending
  • 23:55
    Modern Family
    00:20
    Fire Country
  • 23:15
    Blue Bloods
    00:10
    Highway Thru Hell
  • 23:30
    Hello Goodbye NL
    00:10
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 23:40
    The Rookie
    00:25
    FBI: International
  • 23:31
    Trends Doc
    00:05
    Herhalingslus
  • 23:52
    Het perfecte terras
    01:37
    De tip
  • 00:00
    Guillaume's Paris
  • 23:45
    Happy Valley
    01:30
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 23:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 21:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    00:10
    NOS WK Avond
  • 00:00
    De Nachtzoen
    00:15
    Nieuwsuur
  • 23:10
    De slimste mens België
    00:20
    De Grannies van Amsterdam