'Axel Gaat Binnen' op de afdeling kinderoncologie van het UZA

dinsdag 12 oktober 2021

Op woensdag 13 oktober verblijft Axel Daeseleire 5 dagen op de afdeling kinderoncologie van het Universitair Ziekenhuis Antwerpen. In Vlaanderen krijgen jaarlijks ongeveer 250 kinderen te maken met kanker. De overlevingskansen zijn 70 à 80% wat een hoopvol cijfer is.

De meest voorkomende ziekte is leukemie, gevolgd door hersentumoren en lymfeklierkanker. Axel ontmoet er mama Jolien en haar dochter Marie-Lou die vandaag op bloedcontrole komen. De kleine dappere Marie-Lou is slechts 2,5 jaar en is al anderhalf jaar in behandeling voor leukemie. Bij verpleegster Diane weet ze als geen ander wat haar te wachten staat maar ze ondergaat alles met een ongelooflijk enthousiasme.


Bekijk hier de preview:


Axel kijkt er vol ongeloof naar: 'Onwaarschijnlijk! Als je spelend door het leven kunt gaan, ben je een gelukkig mens. En daar staat geen leeftijd op. Dat kindje lift haar moeder op in deze super moeilijke en emotionele periode, dat is ongelooflijk mooi en moedig.' Het personeel doet er alles aan om het verblijf van de kinderen én hun ouders zo aangenaam mogelijk te maken. Zo wandelen er twee echte mini-pony’s in de gangen die zorgen voor knuffeltherapie, of komt Ivo, de ballonnenman, wekelijks de meest gekke figuurtjes maken voor de jonge patiëntjes.
        
Samira komt vandaag met haar dochter Axelle naar het ziekenhuis. Het meisje had een gezwel op haar lever van 13 op 15 cm, wat uitzonderlijk groot is voor een kind van drie jaar. De chemo lijkt aan te slaan maar de kanker is zo agressief dat de kans op herval aanwezig blijft. Maar daar denkt Axelle niet aan: van zodra ze bekomen is van haar chemokuur wil ze al meteen terug in de gangen racen met Axel.
        
Axel maakt ook kennis met vader Gerry en zijn zoon Gianni bij wie 5 maanden geleden een grote hersentumor werd ontdekt. Omdat zijn haar door de chemo was uitgevallen, hebben zijn papa, oom en neefjes ook hun haar afgeschoren om hem te steunen. 'Mijn mama wou dat ook doen, maar ze mocht niet van mij', lacht Gianni.

'Axel Gaat Binnen', woensdag 13 oktober om 21.40 uur bij VTM en VTM GO.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Daar Zijn Beelden Van' (VRT 1)

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.

'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:55
    Andermans zaken
    16:45
    Witse
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:55
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 16:00
    Molang
    16:05
    Robin Hood
  • 15:30
    The Voice van Vlaanderen
    17:40
    The Voice Comeback Stage
  • 15:20
    Don't Let Him Find You
  • 15:30
    Secret Headquarters
    17:20
    S.W.A.T.
  • 15:20
    Baywatch Hawaii
    17:10
    Police Interceptors
  • 15:50
    9-1-1
    16:35
    Alert: Missing Persons Unit
  • 15:45
    Joe
    16:15
    Geen uitzending
  • 15:45
    Klopjacht
    20:00
    The Real Housewives of Antwerp
  • 15:50
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 15:45
    Brooklyn Nine-Nine
    20:05
    Two and a Half Men
  • 15:35
    A Place in the Sun
    16:25
    Chateau Meiland
  • 15:25
    Snapped
    17:05
    World's Most Evil Killers
  • 15:48
    City Reports
    16:03
    Business Branding
  • 15:50
    Het appartement
    18:00
    Classics 55
  • 15:55
    Open Vuur
    16:30
    De Garde van Gert
  • 16:00
    Father Brown
    17:00
    Outrageous
  • 16:00
    Station 19
    17:45
    Lie to Me
  • 15:35
    NOS Sport: Korfbal League
    17:25
    NOS Sport: 60 jaar Amstel Gold Race
  • 15:30
    Fryslân Dok
    16:05
    Pauscast
  • 15:35
    Klimaatredden voor beginners
    17:05
    Checkpoint