Spannende 68ste editie van de Gouden Schoen woensdag bij VTM

Op woensdag 12 januari verzamelt de fine fleur van het Belgisch voetbal in Antwerpen voor de 68ste uitreiking van de Gouden Schoen 2021. De opvolgers van Lior Refaelov en Tine De Caigny worden bekendgemaakt in een spetterende show bij VTM.
VTM-sportankers Lies Vandenberghe en Maarten Breckx presenteren de show samen met Gilles De Bilde, die in 1994 zelf met de trofee naar huis ging. Het belooft een van de spannendste edities ooit te worden, want ondanks corona werd 2021 een grand cru voetbaljaar. De titel van Club Brugge, de beker van KRC Genk, het succes van de Rode Duivels in het buitenland, de steile opgang van Union: voor Belgische voetbalfans was 2021 een jaar om duimen en vingers bij af te likken.
Gilles De Bilde vertelt: 'Ik kijk er als ex-winnaar enorm naar uit om de Gouden Schoen te presenteren, dat zal natuurlijk helemaal anders aanvoelen dan in de zaal te zitten. Ik heb genoten van de spanning in de playoffs in het vorige seizoen, waar Genk met Onuachu en Ito als smaakmakers het Club Brugge toch moeilijker heeft gemaakt dan verwacht. Dit seizoen springen Union en vooral zijn aanvallers in het oog, dus dat zijn ook gevaarlijke outsiders voor de Gouden Schoen. Zonder Brugge te vergeten: Vanaken blijft presteren, De Ketelaere bevestigt en Lang blijft onvoorspelbaar. Verder sprongen Nainggolan, Gomez, Tissoudali en Storm er de laatste maanden uit als underdogs. Conclusie: heel spannend en niet echt één superfavoriet!'
'Er is zowel bij de vrouwen als bij de mannen over het hele jaar niet echt een uitgesproken favoriet. Het wordt dus meer dan waarschijnlijk een van de spannendste edities ooit', zegt Lies Vandenberghe. 'Bij de mannen bijvoorbeeld maken onder andere Onuachu, Vanzeir en Deketelaere kans maar geen van die drie komt naar Antwerpen in het besef dat ze gaan winnen.'
Ook Maarten Breckx is enthousiast: 'Het wordt wellicht een voetbalshow met veel emotie en aandacht voor de mensen achter de favorieten. We konden uiteindelijk toch 200 mensen uitnodigen. Dat maakt het misschien iets minder groots dan andere jaren maar wellicht veel menselijker en intiemer.'
Comeback van het jaar
Naast de klassieke bekroningen voor voetballer of coach van het jaar, is er dit jaar een gloednieuwe award: 'comeback van het jaar'. Die wordt uitgereikt aan een voetballer of voetbalster die het afgelopen jaar een straffe terugkeer heeft gemaakt op de Belgische voetbalvelden en na een grote tegenslag strijdlust heeft getoond.
Goal van het jaar
De voetbalredactie van HLN selecteerde de tien mooiste doelpunten van 2021 in de Jupiler Pro League, waarna hun lezers daaruit een top drie distilleerden. Tijdens de liveshow van de Gouden Schoen kunnen alle kijkers kiezen uit die drie goals en stemmen voor hun favoriet. De winnaar wordt aan het einde van de show in de bloemetjes gezet.
De 68ste editie van de Gouden Schoen wordt live uitgezonden vanuit Avenue, de gloednieuwe eventruimte van Antwerp Expo.
'De Gouden Schoen 2021', woensdag 12 januari om 20.35 uur live bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Opnames nieuw Play-programma 'Bockie Gaat Naar School' gestart in GO! Atheneum Dendermonde
- De gele box gaat open: mysterie én mindgames in eerste aflevering van 'De Box'
- Van de kerk naar 'The Voice': pastoorsdochter maakt indruk met haar stem én met een song in het Lingala
- Kijkcijfers: 27 en 28 februari & 1 maart 2026
- Karine Claassen trekt naar onbekende leefwerelden in 'Op een Ander'
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- 'Vol gas door de modder': over de onzekere toekomst van motorcross in Nederland
- Strijd om dorpsbehoud in nieuwe BNNVARA documentaire: 'Knokke in Cadzand'
- 'Ik Vertrek' volgt Loes en Bart naar Spanje
- Onverwacht tafereel in 'Geheimen van het Museum'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden!
Kijktip van de dag

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.
'De Box', om 20.40 uur op VTM.



































