Kaartenverkoop 'Klara4Kids' in HETPALEIS is gestart

zaterdag 27 februari 2010

In februari 2009 had de tweede editie van 'Klara4Kids' plaats. Dat was zo'n schot in de roos dat een derde – grotere – editie niet kon uitblijven. Het 'Klara4Kids'-evenement vindt plaats op zaterdag 20 én zondag 21 maart in HETPALEIS in Antwerpen. Op zaterdag zendt Klara live uit en ook Ketnet doet mee.

Vorig jaar legde Klara 900 kinderen en hun ouders in de watten tijdens de tweede editie van een groot en ambitieus evenement in HETPALEIS in Antwerpen: 'Klara4Kids'. Op zaterdag 20 maart en zondag 21 maart zet HETPALEIS zijn deuren van 13 tot 18 uur opnieuw open voor de derde editie. Het hele programma van deze derde editie werd in nauw overleg samengesteld door Klara én HETPALEIS. Het programma is op zaterdag en zondag hetzelfde om nog meer jonge mensen (en hun ouders en grootouders) de kans te geven om van 'Klara4Kids' in HETPALEIS te genieten.


Grote componisten schreven muziek voor kinderen: zij waren immers ook vader, moeder, oom of tante.  Schumann, Bizet, Debussy, Ravel, Fauré, Nielsen, Tsjaikofski, Kabalewsky, Bartok, Prokofjef, Sjostakovitsj en Villa-Lobos schreven vele bladzijden muziek voor het jonge volkje. In dat aanbod is er heel wat muziek over (betoverd) speelgoed, geplukt in en rond de speelkamer. Hoofdrolspelers zijn de poppen en soldaatjes, meteen ook het thema van deze derde 'Klara4Kids'- cd. Muziek en tekst werden bijeen gebracht door Klara-producer Liesbet Vereertbrugghen. Gerda Dendooven zorgde voor de heerlijke tekeningen, kleuren en ideeën. De derde 'Klara4Kids'-cd is een uitgave van EMI.

Educatieve fiches
Leerkrachten in het basisonderwijs die de cd in hun lessen muzische vorming willen gebruiken vinden daarvoor educatieve fiches op de website http://www.klara4kids.be/. De fiches werden ook deze keer in samenwerking met Muzes (http://www.muzes.be/) gerealiseerd. Voor elk muziekstuk is er één fiche met twee bladzijden. Een bladzijde met de opdrachten voor de leerling en een bladzijde voor de leraar met achtergrondinformatie bij de composities, didactische tips en suggesties.

'Klara4Kids' live op Klara
Op zaterdag 20 maart zendt Klara live vanuit het atelier uit. Gastvrouw is Greet Samyn. Reporters zijn de jongeren Elisabeth Buffel en Marie Nevejan en (de  stokoude) Olav Grondelaers.

'Klara4Kids' op Ketnet
Ook Ketnet besteedt aandacht aan de derde editie van Klara4Kids. De wrappers nodigen op zondag 14 maart een muzikale gast uit in de Ketnet-studio en geven vrijkaarten weg. Ook op woensdag 17 maart zet Ketnet het grote muziekfeest in de kijker. Op Ketnet-radio kunnen de kinderen van 10 tot 16 maart meer te weten komen over het programma van 'Klara4Kids'. Bovendien trekt Karrewiet met een kinderreporter naar HETPALEIS en brengt op maandag 22 maart verslag uit over de verschillende activiteiten op 'Klara4Kids'.

De ticketverkoop start op woensdag 24 februari via 03-202 83 60 of aan de balie van HETPALEIS.

'Klara4Kids' in HETPALEIS in Antwerpen, zaterdag 20 en zondag 21 maart.
'Klara4Kids', live vanuit het atelier, zaterdag 20 maart van 14.00 tot 17.00 uur.
'Karrewiet', verslag van 'Klara4Kids' op 22 maart om 18.05 uur (hh 19.20 uur) op Ketnet.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Huis Gemaakt
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:00
    Blind getrouwd: Australië
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:50
    Mayans M.C.
    01:20
    How I Met Your Mother
  • 01:00
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 00:50
    Fire Country
    01:55
    This Is Us
  • 23:20
    Blue Bloods
    01:35
    Highway Thru Hell
  • 00:40
    Interior Design Masters
    02:00
    911 Crisis Center
  • 00:55
    FBI: International
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:57
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 01:12
    Het zelfbouwhuis
    01:32
    Hallo Roger
  • 00:55
    Meat Timon
    01:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 00:35
    DCI Banks
    01:20
    Darby and Joan
  • 00:55
    American Housewife
    01:45
    Below Deck Mediterranean
  • 01:15
    EenVandaag
    02:05
    NOS Journaal Laat
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:25
    Ongehoord Nieuws
  • 01:00
    De Grannies van Amsterdam
    02:35
    Parels voor de zwijnen