Eric van Stade weg als CEO van SBS Nederland

Aandeelhouders Sanoma en Talpa hebben Georgette Schlick per 24 oktober benoemd tot algemeen directeur van SBS Broadcasting BV. Zij volgt Eric van Stade op die het bedrijf verlaat vanwege verschil van inzicht over het te voeren beleid. Georgette Schlick is de eerste vrouwelijke bestuursvoorzitter van een Nederlands omroepbedrijf. De SBS-directie bestaat verder uit zakelijk directeur André Kreuzen, commercieel directeur Peter Vertregt en directeur televisie Leo van der Goot.
De afgelopen maanden is door de aandeelhouders intensief gekeken welke stappen er gezet moeten worden om SBS Nederland een nieuwe richting te geven. Conclusie is dat een nieuwe CEO het best in staat is om deze slag te maken. De aandeelhouders zien in Georgette Schlick de persoon die SBS succesvol naar een volgende groeifase brengt.
'Natuurlijk leiderschap'
Dick Molman, CEO van Sanoma Media Netherlands: 'Namens de aandeelhouders van SBS ben ik zeer verheugd over de benoeming van Georgette Schlick. Wij konden kiezen uit een aantal geschikte kandidaten, maar over Georgette waren wij het snel en unaniem eens. Zij is verbindend en tegelijkertijd daadkrachtig, en beschikt over een natuurlijk leiderschap. Dat is precies wat we bij SBS de komende jaren nodig hebben om de uitdagingen zoals het versterken van het kijkcijfer aandeel aan te kunnen.'
Georgette Schlick: 'De uitdaging om het marktaandeel te vergroten is niet eenvoudig. Tegelijkertijd is de potentie van het bedrijf enorm. Ik hoop en denk dat ik samen met de medewerkers van SBS de ambitie van de nieuwe aandeelhouders kan waarmaken, zodat SBS met een verbeterde focus op de toekomst haar marktpositie verstevigt.'
Over Georgette Schlick
Georgette Schlick (40) studeerde Nederlands Recht aan de Universiteit van Utrecht en volgde een MBA-programma op INSEAD. Zij werkte als jurist bij verschillende Nederlandse mediabedrijven en bekleedde later een aantal managementfuncties. Zo was zij oprichter van juridisch detacheerder Brunel Legal, en trad zij toe tot de directie van de beursgenoteerde multinational Brunel. De afgelopen drie jaar was zij CEO van facilitair multimediabedrijf DutchView. Binnen een aantal bedrijven waar zij werkte, heeft Georgette Schlick leiding gegeven aan diverse verandertrajecten en die met succes afgerond.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- Kijkcijfers: maandag 8 juni 2026
- Play zoekt rijlesduo's voor nieuw tv-programma
- Herman van der Zandt brengt Oranje-iconen opnieuw samen in WK-special van 'De Reünie'
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.
'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.





































