'Vermist': het nieuwe fictieproject van VT4

Donderdag stelde VT4 apetrots haar nieuwste fictieproject voor. In de studio én in aanwezigheid van de hoofdcast liet de zender de verzamelde pers voor het eerst kennis maken met 'Vermist'. In eerste instantie wordt het een bioscoopfilm, geregisseerd door Jan Verheyen, en daarop volgen 9 afleveringen die bij VT4 te zien zullen zijn medio 2008.
E
én ding is duidelijk: de lat ligt hoog. Erg hoog. Niet zonder trots benadrukt iedereen die van ver of dichtbij is betrokken bij de productie dat er veel wordt verwacht van 'Vermist'. Niet in het minst draagt de zorgvuldig uitgekozen cast hiertoe bij. Gedelegeerd bestuurder van SBS Belgium, Ricus Jansegers, spreekt van een heuse topcast en regisseur Jan Verheyen benadrukt dat volmondig. 'Met Kevin Janssens, Joke Devynck, Stan Van Samang, Koen De Bouw en Cathérine Kools hebben we supergoeie acteurs in huis waarmee het ongetwijfeld erg leuk werken wordt', aldus Jan Verheyen. De opnamen starten vrijdag.
De bisocoopfilm 'Vermist' draait om de verdwijning van de 16-jarige Evi. Zij vlucht nadat ze door haar vader wordt betrapt in een discotheek. Gevreesd wordt dat ze in de handen is gevallen van een loverboy. Dat is iemand die jonge meisjes opvrijt, hun hart wint en hen vervolgens in de prostitutie dwingt. Enkele uren na de verdwijning van Evi gaat de Cel Vermiste Personen aan het speuren. Het begin van een spannend verhaal.
De scenario's en situaties werden erop nagelezen door het échte hoofd van de Cel Vermiste Personen, Alain Remue. Hij kijkt enorm uit naar het resultaat op het witte doek én op het televisiescherm, maar minimaliseert zijn rol. 'Ik heb de productie bijgestaan met raad en daad, maar verder gaat het niet. Ik hou me bezig met het echte werk en dat werk verfilmen, is de taak van anderen', aldus Remue in een korte toespraak op de persconferentie.
'Het scenario klopt helemaal. Prima werk van het schrijfduo. Ik noem het 'benen met vlees eraan''. Voor het scenario van de bioscoopfilm tekende het duo Bas Adriaensen en Philippe De Schepper. Jan Verheyen ziet de komende draaiperiode van 'Vermist' helemaal zitten. Naast de acteurs looft Verheyen ook de mensen achter de schermen. 'Het is de eerste productie in Vlaanderen met hunks zowel voor, als achter de schermen', grapt hij.
Naast gevestigde waarden maken in 'Vermist' ook een aantal nieuwe talenten hun opwachting. De rol van het verdwenen meisje Evi, waarrond het in de film 'Vermist' draait, is voor rekening van aanstormend talent Céline Laenen. Het is haar vuurdoop op het witte doek.
TV-Visie was op de persvoorstelling van 'Vermist' aanwezig en kwam met een aantal leuke interviews met castleden én regisseur Jan Verheyen weer thuis. Om de pret niet meteen te bederven krijg je vanaf dit weekend geregeld een leuk gesprek voorgeschoteld.
De bioscoopversie van 'Vermist' is vanaf 31 oktober te zien in de zalen en enkele maanden later start de serie op televisie bij VT4.
DOSSIER: Vermist (VT4)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Topchef Timon Michiels krijgt zijn eerste programma 'Meat Timon' op njam!
- Omroep WNL komt met nieuw indringend seizoen van docuserie 'Brandmerk'
- Van bijna-Olympische hoogspringer tot sexy wijnboer: deze boeren zoeken een tof lief
- Nick Schilder, Davina Michelle, Yves Berendse en Waylon zingen met nieuw talent in 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Herbeleef de magie: april staat bij MTV volledig in het teken van MTV Unplugged
- Highlights april bij CANAL+, CANAL+ Action, Film1 en FilmBox
- Superhelden, ninja’s en paasmysteries in april op Cartoon Network
- Nieuwe afleveringen van 'Ben 10' op Cartoonito
- Ontdek wat de Disney Channels deze maand te bieden hebben
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' viert start Evergreen week van de jaren 60
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns'
Kijktip van de dag

Laura doet haar best om kalm te blijven nu ze via het nieuws vernomen heeft dat Ibrahim misschien nog leeft. Ze richt zich op de rechtszaak die op het punt staat te beginnen en de vele verhoren die ze daar zal ondergaan.
'Laura H.', om 22.05 uur op VRT Canvas.
































