Ishtar gaat in stijl naar 'Eurovisiesongfestival'

Een act voor het 'Eurovisiesongfestival' moet een totaalspektakel zijn, waarbij alles tot in de puntjes klopt. Een fantastische groep en een aanstekelijk liedje hadden we al, maar nu is ook de 'aankleding' van Ishtar in de juiste plooi gevallen. Harald Ligtvoet ontwierp voor zangeres Soetkin Baptist een beeldige jurk die de opgewekte vrolijkheid van het liedje combineert met de diepere betekenis van de naam Ishtar.
N
athalie Verlinden maakte een paar schoenen die perfect passen bij de naturel van Soetkin en ervoor zorgen dat zij in Belgrado stevig overeind zal blijven. Voor de styling van de overige groepsleden werd een beroep gedaan op Deborah Bloemen.
Een beeld van een jurk
Het kleed waarmee Soetkin in Belgrado op het podium zal verschijnen, verwijst naar de betekenis van de naam Ishtar, die liefde, passie en een ster symboliseert. Het
ontwerp bevat typische kenmerken van de stijl van Harald Ligtvoet, een samensmelting van historische details en de jaren 50.
Harald Ligtvoet is een Nederlandse Belg (of een Belgische Nederlander). Hij studeerde fotografie in Antwerpen en mode-ontwerp in Sint Niklaas. Hij werkte mee aan tal van mode-exposities en – parcoursen, had een eigen kledinglabel en werd in 2004 samen met Christel Huygens bekroond met de Coral Fashion Award.
Harald Ligtvoet is ook freelance stilist voor diverse modetijdschriften, kranten en reclame-bureaus. Zo werkte hij onder meer voor Flair, Feeling, De Morgen, P- Magazine, Milo, Het Laatste Nieuws, Man en Label.
Stevig in de schoenen
In Eurovisie-kringen is het een gouden regel: een podiumact is maar zo sterk als de schoenen die eronder staan. En ook wat dat betreft, zit het helemaal goed met Ishtar. De schoenen van Soetkin Baptist werden ontworpen door Nathalie Verlinden. Zij heeft zich de voorbije acht jaar op eigenzinnige en vooruitstrevende manier gespecialiseerd in de creatie van schoenen en handtassen.
Nathalie Verlinden studeerde beeldhouwen aan de Antwerpse Academie voor Schone Kunsten. Daarna ging ze aan de slag als decorateur en leerde ze artisanaal schoenen maken. In 2001 stond haar eerste ecologische damescollectie in de winkel. Deze zomer is ze aan de 15 de reeks toe. Ze werkt ook als consulente voor bekende Belgische ontwerpers.
Bij Nathalie Verlinden geen extravagante of kitscherige luxe. 'Ik maak eenvoudige schoenen die een verlengstuk zijn van zij die ze dragen', zegt ze zelf. Van meet af aan heeft ze ervoor gekozen in haar creaties een duurzame relatie aan te gaan met de natuur en het leefmilieu. Zo maakt ze alleen gebruik van ecologisch behandeld leder: bij de bewerking van dat leder worden geen chemische producten gebruikt; alleen natuurlijke vetten en extracten. Nathalie Verlinden ontwerpt haar producten in een heldere stijl en vanuit een permanentebezorgdheid en respect voor de natuur. In die zin is ze alleszins een voorloper geweest van de huidige 'eco-fashion'-tendens.
Die 'naturel' past perfect bij de muzikale kwaliteit en de authentieke uitstraling van Ishtar en Soetkin Baptist. Nathalie Verlinden zorgt ervoor dat Soetkin in Belgrado niet alleen elegant, maar ook stevig en evenwichtig in de schoenen staat.
'Het Eurovisiesongfestival', eerste halve finale op dinsdag 20 mei om 21.00 uur op Eén, de finale op zaterdag 24 mei om 21.00 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Eurosong 2008
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- Kijkcijfers: maandag 8 juni 2026
- Play zoekt rijlesduo's voor nieuw tv-programma
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.
































