'Eurosong'-compilatie verschijnt bij 'Dag Allemaal'

zaterdag 16 februari 2008

De kogel is door de kerk. De 'Eurosong'-compilatie zal verschijnen als supplement bij 'Dag Allemaal'. Dat vernam Eurosong.be van meerdere bronnen. De verzamelaar komt nog vóór de finale van 'Eurosong' op de markt. Op die manier hoopt Eén een 50.000 à 80.000-tal exemplaren van de 'Eurosong'-compilatie te slijten en zich te verzekeren van een maximale media-aandacht. Een wereld van verschil met de 7.000 verkochte exemplaren van twee jaar geleden.

'


Eurosong'-producent Dries Verhaeghe had het ons al lange tijd bevestigd: Eén zocht naar nieuwe, moderne afzetkanalen voor de release van de Eurosongcompilatie. Line Extensions, de commerciële dienst van de openbare omroep, heeft nu een overeenkomst met 'Dag Allemaal' om de 'Eurosong'-compilatie uit te geven als bonus bij het magazine. Het nieuws werd ons via meerdere bronnen bevestigd.

Vermoedelijk zullen de lezers een supplement van een zestal euro moeten betalen om de cd te kopen. Naar verluidt wordt gehoopt op een verkoop van 50.000 à 80.000 exemplaren. Wanneer de compilatie precies gereleast wordt, kunnen we nog niet met stellige zekerheid melden, maar alleszins voor de finale van 'Eurosong' 08. Mogelijks gebeurt dat al volgende week, aangezien aanstaande zondag de laatste voorronde plaats vindt.

Grotere oplage en media-aandacht
Hiermee verzekert Eén zich niet alleen van een grotere oplage - de compilatie-cd van 2006 verkocht op 7.000 stuks - maar ook van een grotere media-aandacht. 'Dag Allemaal ' is nu eenmaal het grootste Vlaamse tijdschrift.

Naar wij vernomen hebben was ook 'Het Laatste Nieuws' geïnteresseerd in de uitgave van de 'Eurosong'-verzamelaar via een gelijkaardige actie of een spaaractie. Maar na moeizame onderhandelingen zou 'Dag Allemaal' het pleit dus gewonnen hebben.

Minder gunstig voor Ultratop
Minder gunstig is deze oplossing voor de platenfirma's. EMI en Universal/ARS waren in de running voor de verdeelrechten. Ook de platenfirma's van de artiesten zelf kijken met gemengde gevoelens naar deze formule. Enerzijds betekent dit een grote mediacovering en verkoop voor de deelnemers aan 'Eurosong', maar voor de winnaar en de finalisten wordt meteen de hoop op een grote Ultratop-hit de kop ingeboord. 'Wie gaat een single van 3 euro kopen als je de volledige compilatie-cd voor 6 euro hebt?', vraagt een platenfirma zich af.

Ook voor Eén zelf snijdt dit mes aan twee kanten. Naast de grote oplage van de Eurosongcompilatie mag men zich verwachten aan minder 'Eurosong'-hits in de Ultratop.

Artikel: Raf Van Bedts - Eurosong.be

Wie is jouw favoriet? Laat jouw stem horen in TV-Visie Poll!

LEES OOK: Beluister de liedjes voor de 4de voorronde 'Eurosong 08'

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Eurosong 2008

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:10
    Huis Gemaakt
    01:05
    Geen uitzending
  • 01:00
    Blind getrouwd: Australië
    01:35
    Geen uitzending
  • 01:20
    How I Met Your Mother
    01:10
    Geen uitzending
  • 01:00
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 00:50
    Fire Country
    01:55
    This Is Us
  • 23:20
    Blue Bloods
    01:35
    Highway Thru Hell
  • 00:40
    Interior Design Masters
    02:00
    911 Crisis Center
  • 00:55
    FBI: International
    02:15
    Geen uitzending
  • 00:57
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 01:12
    Het zelfbouwhuis
    01:32
    Hallo Roger
  • 00:55
    Meat Timon
    01:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 01:20
    Darby and Joan
    01:45
    Call the Midwife
  • 01:20
    American Housewife
    01:45
    Below Deck Mediterranean
  • 01:15
    EenVandaag
    02:05
    NOS Journaal Laat
  • 01:25
    Ongehoord Nieuws
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:00
    De Grannies van Amsterdam
    02:35
    Parels voor de zwijnen