Actua-TV start nieuw interactief digitaal format

zondag 18 juni 2006

Op maandag 19 juni lanceert Actua-TV haar volledig nieuwe interactieve digitale televisieformat. Actua-TV wordt daarmee niet enkel de eerste Vlaamse omroep die volledig en continu interactief en digitaal gaat. Tegelijkertijd toont en gebruikt Actua-TV alle toegevoegde waarde die mogelijk wordt gemaakt via digitale distributie van televisiebeelden.

A


ctua-TV introduceert een volledig nieuw concept in het Vlaamse televisieland. Naast het televisiebeeld krijgt de kijker continu een permanente peiling te zien. De kijker kan daarbij zelf zijn opinie uitbrengen over actuele hangijzers. Daarnaast combineert Actua-TV beeld met tekst. Naast een permanent overzicht van het nieuwsaanbod, kan met de digitale tekst een hele reeks persberichten worden geraadpleegd. Zo brengt Actua-TV een permanente selectie van persberichten van politieke partijen en politieke fracties. Het meest recente nieuws wordt aangekondigd via een nieuwstikker die onderaan het scherm meedraait.

Actua-TV koppelt ook tekst aan nieuwsberichten en reportages. Zo wordt bijvoorbeeld een reportage over een persconferentie aangevuld met de bijhorende persmededeling die vrij opvraagbaar is. De kijker vult op die manier het aangeboden beeldmateriaal zelf aan met tekstinformatie. Opmerkelijk daarbij is dat bij het gebruik van de digitale tekst op het tv-scherm het actieve beeld niet verdwijnt maar wel in een kleiner formaat opschuift naar de hoek van het scherm. Op die manier kan de tv-kijker naast het beeld ook tegelijkertijd de tekst raadplegen.

Actua-TV zendt elke week op woensdag de plenaire zittingen van het Vlaams parlement live en integraal uit. Hetzelfde gebeurt vanaf volgende week ook met de plenaire zitting van de federale Kamer op donderdag. 'Het spreekt voor zich dat we ook deze uitzendingen zullen versterken en aanvullen met tekstinformatie', zegt Ludwig Verduyn, hoofdredacteur van Actua-TV. 'Het gebruik van digitale tekst is een ideaal instrument voor een nieuwszender als Actua-TV. Het biedt de kans de kijker een volledig nieuwsaanbod te brengen via zijn klassieke tv-toestel. Tegelijkertijd krijgt de kijker meer inhoudelijke houvast bij het nieuwsaanbod.'

In de nabije toekomst wordt het volledig aanbod van Actua-TV on demand gratis opvraagbaar. 'Momenteel werken wij met een dynamische nieuwslus', aldus Verduyn. 'Elk nieuwsitem wordt daarbij onmiddellijk op antenne gebracht. De digitale tekst laat onmiddellijk zien welk nieuws meest recent is. Binnenkort kan de kijker zelf gaan scrollen in het nieuwsaanbod en zelf kiezen welk nieuws hij eerst wil zien.'

Actua-TV ontwikkelde de nieuwe interactieve televisietoepassing in samenwerking met Zappware, specialist in het ontwikkelen van interactieve televisietoepassingen, en Telenet. Actua-TV is te bekijken via Telenet Digital TV en op internet via PCTV op de portaalsite van Telenet.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Digitale televisie in Vlaanderen

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:55
    Recht op recht
    15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah doet yoga
  • 15:05
    The Good Doctor
    16:00
    America's Funniest Home Videos
  • 14:55
    Project Runway
    15:45
    Achter gesloten deuren
  • 14:35
    Scent of a Woman
    17:15
    9-1-1
  • 14:40
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 15:10
    Geen uitzending
    15:40
    Joe
  • 14:50
    Stukken van mensen
    15:45
    Oogappels
  • 14:30
    CIA
    16:10
    This Is Us
  • 14:45
    SEAL Team
    15:35
    Leverage: Redemption
  • 14:55
    911 Crisis Center
    15:45
    Property Brothers
  • 15:10
    Snapped: Killer Couples
    16:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 15:11
    Publireportage
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:50
    Vanavond bij ons
    15:20
    Streetfood
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:05
    De weg naar de Special Olympics
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:00
    Bollie & Billie
    15:15
    Herrie op zolder