Martin Heylen en Eddy Planckaert fietsen terug naar 1972 in laatste 'Wat een Jaar!'

Na een succesvol seizoen, met gemiddeld 603.000 kijkers en 33,1% marktaandeel (VVA 18-54, live+uitgesteld), staat in de voorlopig laatste aflevering van 'Wat een Jaar!' 1972 op de agenda.
47 jaar geleden ondertussen, hoog tijd dus om ons geheugen over dit jaar nog eens op te frissen. De Amerikaanse president Nixon raakt verstrikt in het Watergateschandaal. Emancipatie is het woord van het jaar, in Brussel bezoeken 8000 vrouwen de eerste Belgische vrouwendag. En de jeugdreeks 'Het Zwaard van Ardoewaan' houdt alle jongeren in de ban met spannende vechtscènes.
Maar daar hebben Jonas en Nathalie niets van gemerkt, zij waren er in 1972 nog lang niet. En dus hebben ze voor versterking gezorgd en die komt in de sportieve gedaante van Eddy Planckaert en Martin Heylen het podium opgefietst. De 14-jarige Eddy brengt in 1972 al een groot deel van zijn tijd door op een fietszadel. Koersjes organiseren in de buurt en naar de overwinning sprinten, dat waren zijn twee favoriete bezigheden. De 16-jarige Martin groeit op in het café van zijn ouders en heeft niet meteen grote toekomstplannen. Hij besluit dat jaar de schooldeuren achter zich toe te slaan en te gaan werken in de fabriek, het begin van een gevarieerde carrière.
Wanneer Koen na de vragenrondes al het geld heeft verdeeld tussen beide teams moet er in deze aflevering nog gezongen worden. 14 hits uit 1972, netjes verpakt in een medley. Martin en Eddy proberen zoveel mogelijk uitvoerders te onthouden. Zij willen het publiek dat voor hen heeft gekozen niet met lege handen naar huis sturen. Maar wie trakteert?
'Wat een Jaar!', zaterdag 9 november om 20.35 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Fien Vermeulen nieuwe presentatrice van 'Shownieuws'
- Kijkcijfers: woensdag 1 april 2026
- Voortvluchtigen staan bij de start van 'Klopjacht' meteen oog in oog met de speurders
- De strijd barst los: 100 enthousiaste kandidaten, maar slechts 1 kan zich tot 'Homo Universalis' kronen
- Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in een nieuw seizoen van 'Eenmaal Andermaal'
- 'De Trein' onthult verborgen koninklijk erfgoed van Brussel-Centraal
- 'Meldpunt Actueel' over pensioencompensatie
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren
Kijktip van de dag

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.
'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.



































