Martin Heylen en Eddy Planckaert fietsen terug naar 1972 in laatste 'Wat een Jaar!'

vrijdag 8 november 2019

Na een succesvol seizoen, met gemiddeld 603.000 kijkers en 33,1% marktaandeel (VVA 18-54, live+uitgesteld), staat in de voorlopig laatste aflevering van 'Wat een Jaar!' 1972 op de agenda.

47 jaar geleden ondertussen, hoog tijd dus om ons geheugen over dit jaar nog eens op te frissen. De Amerikaanse president Nixon raakt verstrikt in het Watergateschandaal. Emancipatie is het woord van het jaar, in Brussel bezoeken 8000 vrouwen de eerste Belgische vrouwendag. En de jeugdreeks 'Het Zwaard van Ardoewaan' houdt alle jongeren in de ban met spannende vechtscènes.


Maar daar hebben Jonas en Nathalie niets van gemerkt, zij waren er in 1972 nog lang niet. En dus hebben ze voor versterking gezorgd en die komt in de sportieve gedaante van Eddy Planckaert en Martin Heylen het podium opgefietst. De 14-jarige Eddy brengt in 1972 al een groot deel van zijn tijd door op een fietszadel. Koersjes organiseren in de buurt en naar de overwinning sprinten, dat waren zijn twee favoriete bezigheden. De 16-jarige Martin groeit op in het café van zijn ouders en heeft niet meteen grote toekomstplannen. Hij besluit dat jaar de schooldeuren achter zich toe te slaan en te gaan werken in de fabriek, het begin van een gevarieerde carrière.

Wanneer Koen na de vragenrondes al het geld heeft verdeeld tussen beide teams moet er in deze aflevering nog gezongen worden. 14 hits uit 1972, netjes verpakt in een medley. Martin en Eddy proberen zoveel mogelijk uitvoerders te onthouden. Zij willen het publiek dat voor hen heeft gekozen niet met lege handen naar huis sturen. Maar wie trakteert?

'Wat een Jaar!', zaterdag 9 november om 20.35 uur bij VTM.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

De Britse miljonair Shrien Dewani en zijn kersverse vrouw Anni vertrekken op huwelijksreis naar Zuid-Afrika. Maar tijdens een taxirit in Kaapstad overvallen gewapende criminelen hen. De man wordt vrijgelaten, de vrouw ontvoerd. Een dag later wordt ze dood teruggevonden. Eerst lijkt het op een roofmoord, maar is dat ook zo? Of heeft de bruidegom huurmoordenaars ingeschakeld?

'Telefacts Zomer', om 22.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:10
    Sporza: WK Hockey Mannen 2026
    22:30
    VRT NWS laat
  • 20:35
    De DNA revolutie
    21:20
    Rise of the Billionaires
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:30
    Met Vier in Bed
    21:20
    How to be alive - Amber en Michiel
  • 20:40
    UEFA Champions League
    23:20
    Rogue
  • 20:30
    The Bounty Hunter
    22:35
    The Hunting Party
  • 20:35
    The Patriot
    23:20
    America's Toughest Jails
  • 20:50
    De Bunker
    22:40
    ER
  • 21:05
    Raf en Ronny
    21:40
    Tegen de Sterren Op
  • 20:35
    Komen Eten bij De Slimste Mens ter Wereld
    21:40
    The Grand Tour
  • 20:35
    Queenpins
    22:45
    Friends
  • 20:35
    Tenet
    23:30
    The Wheel of Time
  • 20:35
    Het Blok
    21:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Death of the Party
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:01
    Z-Beurs
    21:14
    CEO van mijn leven
  • 21:08
    Het perfecte terras
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:10
    Open Vuur
  • 21:00
    Marie Antoinette
    22:00
    Unforgotten
  • 20:35
    Hudson & Rex
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    Van onschatbare waarde
    21:25
    AVROTROS Triviant
  • 20:25
    Poorten van Europa
    21:20
    Dit is de kwestie
  • 20:20
    Muziekfeest van het jaar 2023
    23:15
    A Beautiful Mess